Reklamówki z kukurydzy wyróżnione na Plastpolu

Reklamówki z kukurydzy wyróżnione…
Podczas zakończonych kilka dni temu Targów Plastpol spółka BIOERG zaprezentowała pierwszą polską reklamówkę wytwarzaną na bazie kukurydzy. Firma otrzymała tez wyróżnienie za opakowania z folii kompostowalnej z serii Biofolia.

- Reklamówki produkowane przy użyciu kukurydzy mogą już niebawem z powodzeniem zastąpić zwykłe torby jednorazowe rozdawane w supermarketach. Opakowania tego typu są też przyjazne środowisku. W odpowiednich warunkach reklamówka rozkłada się w całości nawet w ciągu kilku miesięcy, góra pół roku - zapewnia Anna Gąsior, dyrektor ds. nowych technologii w firmie BIOERG.

W maju jej producent, czyli firma Bioerg otrzymała, jako pierwsza polska firma, prestiżowy certyfikat spełniania normy DIN EN 13432:2000. Certyfikacja prowadzona przez DIN CERTCO ma na celu potwierdzenie przydatności do kompostowania materiałów polimerowych i produktów z nich wykonanych, łącznie z zastosowanymi środkami pomocniczymi. Jest ona przeprowadzana w oparciu o ustalone zasady i procedury.

Reklamówki z kukurydzy wyróżnione na Plastpolu

Certyfikat ten pozwala jednoznacznie odróżnić produkt, który jest faktycznie kompostowalny/biodegradowalny, wykonany z surowców roślinnych i w pełni przyjazny środowisku od "podróbek", które coraz częściej można spotkać na rynku, wykonanych z tradycyjnych polimerów opartych na ropie naftowej a nazywanych oxo- lub foto-degradowalnymi.


brak
 

Producent opakowań biodegradowalnych, torby reklamowe, worki na odpady

Polska


Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08