Relacja z II konferencji Nowe Perspektywy 4.0

Relacja z II konferencji Nowe… W dniach 12-13 września w Gdyni odbyła się druga edycja branżowej konferencji Nowe Perspektywy 4.0. To niezwykłe spotkanie dla firm z branży metalowej zakończyło się sukcesem! Jego wyznacznikiem są opinie naszych gości, którzy już dziś planują swój udział w przyszłorocznej edycji.

Spotkanie Nowe Perspektywy 4.0 to połączenie merytorycznych wykładów i warsztatów z wykorzystaniem wiodących na rynku maszyn oraz integracji branży. Dzięki uczestnictwu grona ekspertów, była to świetna okazja do ugruntowania wiedzy oraz wymiany opinii. Celem spotkania było stworzenie niepowtarzalnej okazji do nauki oraz nawiązania znajomości biznesowych co z pewnością się udało! W tym roku na konferencji i warsztatach gościliśmy reprezentantów firm produkcyjnych i usługowych z branży metalowej z całej Polski! Organizatorami spotkania były firmy STIGO i POLTEKNIK.

Nowe Perspektywy 4.0 to konferencja…

Obok organizatorów spotkania firmy STIGO i POLTEKNIK, stanęły 4 firmy partnerskie: MITSUBISHI ELECTRIC, FANUC, KEYENCE oraz CLEAN AIR.

Podczas pierwszej części spotkania czyli konferencji, skupiono się na oprogramowaniu oraz praktycznych rozwiązaniach dla branży metalowej. Jako pierwszy wystąpił Przemysław Rożek (Prezes firmy STIGO), który przedstawił optymalizację procesów przy użyciu narzędzi SigmaNEST. Arkadiusz Marzec (STIGO) poprowadził prezentację pt. SigmaBEND – CAD/CAM dla wycen i gięcia, następnie Michał Malinowski (STIGO) zaprezentował zarządzanie procesem produkcyjnym przy użyciu SigmaMRP. Krzysztof Kaczmarek i Tomasz Woś (Polteknik) w swoim wystąpieniu omówili proces dobory parku maszynowego do realnych potrzeb klienta. Janusz Graczyk i Adam Korpysz (Polteknik) przedstawili wszystko, co chcielibyście wiedzieć o wycinaniu laserowym a boicie się zapytać. Wsparcie procesów cięcia laserowego przez zastosowanie automatycznych systemów załadunkowych i sortujących dokładnie zaprezentował Tomasz Słoboda (Mitsubishi Electric). Michał Chrzanowski (Clean Air) prowadził prelekcję na temat eksploatacji urządzeń filtrowentylacyjnych. Temat automatyzacji i robotyzacji produkcji, która jest kluczem do globalnego sukcesu w biznesie został rozwinięty przez Jacka Urbanowicza (FANUC). Ostatnia prezentacja w pierwszej części wydarzenia to KEYENCE IM-7000 – podręcznik wymiarowania napisany od nowa, Piotr Boraczewski (KEYENCE).

nowe perspektywy 4.0


… i wyjątkowe warsztaty!

Druga część dnia została poświęcona warsztatom, które odbyły się na hali firmy POLTEKNIK. Podczas tej części spotkania mogliśmy prześledzić cały proces produkcji począwszy od przygotowania plików poprzez wycinanie i składnie elementu aż do końcowego produktu. Do współpracy zaproszono znakomitych ekspertów z zakresu maszyn i oprogramowania.

Czytaj więcej: