Robag3 tx na targach Pakfood

Robag3 tx na targach Pakfood
Po raz kolejny na targach opakowaniowych organizowanych w Poznaniu, goście mogli zapoznać się z możliwościami działania maszyny Robag3 tx. Na targach Pakfood zaprezentowała ją firma TNA.

Agregat pakujący Robag3 tx, to urządzenie o uznanej renomie. W ubiegłym roku, podczas targów Taropak, zostało wyróżnione Złotym Medalem, którym nagradzano najlepsze targowe produkty. W tym roku na Pakfoodzie także cieszył się sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Jego producent, brytyjski koncern TNA, to jeden ze światowych liderów w dziedzinie projektowania i wytwarzania pionowych maszyn do formowania, napełniania i zamykania przez zgrzewanie torebek (VFFS).

Co wyróżnia omawiany agregat?

Pozwala on na produkcje do 220 torebek na minutę. Taka prędkość, a zarazem późniejsza wysoka jakość produktu, możliwa jest do osiągnięcia dzięki zastosowaniu unikalnego systemu integracji i transferu produktu. Jest to innowacyjne rozwiązanie na rynku przetwórstwa i produkcji opakowań.


Na standardowe wyposażenie Robaga składają się m.in.: wymienialny formierz, jednościeżkowe ładowanie folii, samonastawne napędy podciśnieniowe, oprogramowanie ciągłej kontroli ruchu, dwa serwomotory, wymienialne szczęki z serwonapędem, zamykacz rury ubijającej oraz integracja z regulatorami.

Urządzenie osiąga ponadto duże szybkości z zachowaniem całkowitej integracji oraz pozwala osiągnąć wydajność większa niż 95 proc. Możliwe jest też przeprowadzenie szybkiej zmiany formierza dochodzącej do mniej niż 60 sekund. Agregat wykorzystuje wielorakie typy folii (OPP, laminaty, COEX HDPE) i grubości: od 15 do 150 mikronów. Umożliwia również uzyskanie rozmaitych formatów opakowań, takich jak: pillow (poduszkowe), gusseted, quattropack, block bottom, string, sachet. Co szczególnie ważne, łatwo przerabia też szeroki zakres produktów przy pomocy szybko zmienianych obrotowych szczęk z serwonapędem. Nie wymaga ponadto mechanicznej regulacji przy zmianie produktu lub folii.

Czytaj więcej: Maszyny 494