Roboty Universal Robots na targach Warsaw Pack

Roboty Universal Robots na…

Zapotrzebowanie na roboty współpracujące (ang. collaborative robots, cobots) jest wyraźnym trendem w światowym przemyśle opakowaniowym. Coboty cechuje elastyczność, łatwość programowania i przezbrojenia do nowego procesu oraz bezpieczeństwo pracy w bezpośredniej bliskości człowieka. Dzięki temu mogą wspierać przedsiębiorstwa w szerokim zakresie procesów związanych z pakowaniem, także w kontekście indywidualizacji opakowań lub produkcji małoseryjnej. Automatyzacja mieszana z wykorzystaniem robotów współpracujących może być także odpowiedzią na trudną sytuację na rynku pracy.

Możliwości robotów współpracujących Universal Robots w zakresie automatyzacji procesów pakowania będą prezentowane na stoisku nr 66 w hali E, Warsaw Ptak Expo w Nadarzynie. Eksperci Universal Robots oraz Grupy BOSKY przedstawią zwiedzającym zastosowanie cobota UR5e, automatyzującego końcowy etap pakowania - paletyzację.

Optymalizacja pakowania z robotami UR - przykłady z rynku

Cascina Italia zajmuje się przetwarzaniem w przemyśle spożywczym. Zastosowany w zakładzie robot UR5 odpowiada za pakowanie około 1,5 miliona jaj dziennie, odciążając pracowników od uciążliwych i powtarzalnych czynności. Robot przygotowuje pudełka zawierające 144 kartony po 10 jaj. Jego niewielkie rozmiary umożliwiają instalację bezpośrednio na linii produkcyjnej bez zajmowania cennej przestrzeni hali fabrycznej.

Firma Minitüb, dostarczająca produkty dla weterynarii, wykorzystuje robota UR5 do pakowania gotowych produktów do worków. Ramię robota pakuje średnio na minutę 40 torebek z gotowymi produktami. Robot współpracujący UR5 znajduje się obok taśmy przenośnika i jego zadaniem jest przechwytywanie spadających na taśmę torebek. Dzięki zamocowanym do ramienia robota przyssawkom, UR5 przechwytuje torebki pomimo ich gładkiej powierzchni.

Targi Warsaw Pack odbędą się w Ptak Expo w Nadarzynie. W dniach 5 - 6 marca są otwarte w godz. 10.00 – 16.00, zaś 7 marca - w godz. 10.00 - 15.00. Roboty Universal Robots będą prezentowane na stoisku Grupy Bosky: numer 66, hala E.

BOSKY oferuje indywidualne rozwiązania w
 

BOSKY oferuje indywidualne rozwiązania w zakresie automatyzacji pakowania oraz urządzenia ergonomiczne i wspierające dla produkcji.

Polska