Drukuj

Rosti produkuje urządzenie medyczne klasy 2A

Rosti produkuje urządzenie medyczne klasy 2A
Medyczne urządzenie Braster umożliwia kobietom samodzielne badanie piersi w domu i wczesne wykrywanie zmian, które mogą być złośliwymi nowotworami. Dzięki temu kobiety korzystające z urządzenia są w stanie wcześnie wykryć chorobę i podjąć leczenie. Firma Rosti od samego początku wspierała producenta urządzenia swoim doświadczeniem technologicznym i produkcyjnym, a pod koniec tego roku białostocki przetwórca wyprodukował pierwsze urządzenia, które już są dostępne w sprzedaży.

Urządzenie wykorzystuje opracowaną przez naukowców ze spółki Braster metodę termografii kontaktowej, opartą o innowacyjne matryce ciekłokrystaliczne. Matryce te pozwalają odczytywać różnice w temperaturach kobiecych piersi. Firma stworzyła specjalny program komputerowy oparty na algorytmach sztucznej inteligencji, który analizuje te różnice i na tej podstawie wnioskuje o obecności raka piersi. Ten nowoczesny sposób umożliwia kobietom wykrycie raka piersi jeszcze we wczesnym stadium, kiedy szanse na wyleczenie sięgają prawie 100 proc.

Duży wkład w rozwój projektu wniosła firma Rosti. Dzięki posiadanemu doświadczeniu specjaliści Rosti mogli zaproponować najlepsze tworzywa dla produktu, m.in. polipropylen z powierzchnią typu soft touch (miękki dotyk), oraz wdrożyć zaawansowane technologie wtryskowe, takie jak dwukomponentowy wtrysk w układzie automatycznym w formie oraz w układzie z transferem wypraski przy użyciu robota. Pracownicy Rosti nadzorowali projektowanie i stworzenie dwudziestu trzech narzędzi wtryskowych. Ponadto zainstalowano nowoczesną linię montażową wyposażoną w pełny system śledzenia, bazujący na SQL-owym systemie bazy danych, gdzie rekordy są pobierane przy pomocy czujników RFID. Do zadań Rosti należy także zarządzanie obszernym i skomplikowanym łańcuchem dostaw składającym się z ponad 40 komponentów.

Braster


- Projekt Braster był dla Rosti wielkim wyzwaniem ze względu na szeroki zakres, jaki obejmował - powiedziała Anna Osakowicz-Wojtacha, lider projektu Rosti. - Współpraca z klientem była niezwykle dynamiczna i intensywna, a przy tym owocna. Każdy dzień przynosił nowe pomysły i zadania, którym udało nam się w 100 proc. sprostać. Dzięki temu, od 10 października produkujemy w naszej fabryce urządzenie medyczne klasy 2A. Rak piersi jest chorobą, która, niestety, bezpośrednio bądź pośrednio może dotknąć każdego z nas. Tym bardziej powinniśmy czuć dumę, że możemy uczestniczyć w tak ważnym przedsięwzięciu.

Współpraca między firmą Braster, Rosti i firmą projektową była bardzo owocna. Opracowanie rozwiązania, które innym mogłoby zająć lata, tej trójce zajęło dokładnie dziesięć i pół miesiąca. Było to jedno z najszybszych wdrożeń w historii - w tym czasie Braster został zaprojektowany i wyprodukowany. Już dziś można kupić go na stronie www.Braster.eu lub w wybranych aptekach.

BrasterPrzetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Rosti Poland Sp. z o.o.