Rosti produkuje urządzenie medyczne klasy 2A

Rosti produkuje urządzenie…
Medyczne urządzenie Braster umożliwia kobietom samodzielne badanie piersi w domu i wczesne wykrywanie zmian, które mogą być złośliwymi nowotworami. Dzięki temu kobiety korzystające z urządzenia są w stanie wcześnie wykryć chorobę i podjąć leczenie. Firma Rosti od samego początku wspierała producenta urządzenia swoim doświadczeniem technologicznym i produkcyjnym, a pod koniec tego roku białostocki przetwórca wyprodukował pierwsze urządzenia, które już są dostępne w sprzedaży.

Urządzenie wykorzystuje opracowaną przez naukowców ze spółki Braster metodę termografii kontaktowej, opartą o innowacyjne matryce ciekłokrystaliczne. Matryce te pozwalają odczytywać różnice w temperaturach kobiecych piersi. Firma stworzyła specjalny program komputerowy oparty na algorytmach sztucznej inteligencji, który analizuje te różnice i na tej podstawie wnioskuje o obecności raka piersi. Ten nowoczesny sposób umożliwia kobietom wykrycie raka piersi jeszcze we wczesnym stadium, kiedy szanse na wyleczenie sięgają prawie 100 proc.

Duży wkład w rozwój projektu wniosła firma Rosti. Dzięki posiadanemu doświadczeniu specjaliści Rosti mogli zaproponować najlepsze tworzywa dla produktu, m.in. polipropylen z powierzchnią typu soft touch (miękki dotyk), oraz wdrożyć zaawansowane technologie wtryskowe, takie jak dwukomponentowy wtrysk w układzie automatycznym w formie oraz w układzie z transferem wypraski przy użyciu robota. Pracownicy Rosti nadzorowali projektowanie i stworzenie dwudziestu trzech narzędzi wtryskowych. Ponadto zainstalowano nowoczesną linię montażową wyposażoną w pełny system śledzenia, bazujący na SQL-owym systemie bazy danych, gdzie rekordy są pobierane przy pomocy czujników RFID. Do zadań Rosti należy także zarządzanie obszernym i skomplikowanym łańcuchem dostaw składającym się z ponad 40 komponentów.

Braster


- Projekt Braster był dla Rosti wielkim wyzwaniem ze względu na szeroki zakres, jaki obejmował - powiedziała Anna Osakowicz-Wojtacha, lider projektu Rosti. - Współpraca z klientem była niezwykle dynamiczna i intensywna, a przy tym owocna. Każdy dzień przynosił nowe pomysły i zadania, którym udało nam się w 100 proc. sprostać. Dzięki temu, od 10 października produkujemy w naszej fabryce urządzenie medyczne klasy 2A. Rak piersi jest chorobą, która, niestety, bezpośrednio bądź pośrednio może dotknąć każdego z nas. Tym bardziej powinniśmy czuć dumę, że możemy uczestniczyć w tak ważnym przedsięwzięciu.

Współpraca między firmą Braster, Rosti i firmą projektową była bardzo owocna. Opracowanie rozwiązania, które innym mogłoby zająć lata, tej trójce zajęło dokładnie dziesięć i pół miesiąca. Było to jedno z najszybszych wdrożeń w historii - w tym czasie Braster został zaprojektowany i wyprodukowany. Już dziś można kupić go na stronie www.Braster.eu lub w wybranych aptekach.

Brasterbrak
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska