Rozbudowa zakładu Wittman Węgry

Rozbudowa zakładu Wittman…

Z dniem 1 kwietnia br. Wittmann Group przejął budynki, sąsiadującej z zakładem produkcyjnym austriackiego koncernu w Mosonmagyaróvár, firmy Lematex. Dzięki temu przejęciu powierzchnia produkcyjna Wittmann Węgry powiększona została z poprzednich 12 000 m2 do 15 000 m2. Proces przejęcia został zapoczątkowany przed kilku miesiącami i obecnie Wittmann natychmiast mógł wprowadzić do nowych budynków swe instalacje i rozpocząć produkcję.

Zakład na Węgrzech prowadzi dla Działu Automatyzacji produkcję robotów o udźwigu do 12 kg i chwytaków wlewków. W zakładzie produkowane są także termostaty podstawowych serii Tempro PRIMUS i BASIC C90 i C140. 

Zakład węgierski produkuje również, we współpracy z z zakładem Wittmann Battenfeld w austriackim Kottingbrunn, wtryskarki o silłach zamykania do 110 ton.

Zakład na Węgrzech to przede wszystkim zakład pomocniczy skoncentrowany na obróbce blach i wykonywaniu konstrukcji wykorzystywanych potem przez pozostałe zakłady produkcyjne grupy. Nowoczesny park maszynowy do cięcia laserowego, park pras i centrów obróbczych przed dwoma laty został uzupełniony o w pełni automatyczną linię do spawania korpusów ram wtryskarek.

Linia spawania automatycznego przed kilku miesiącami uzupełniona została o spawarki laserowe. Wyposażenie posiadane przez zakład na Węgrzech pozwala wykonywać wszystkie ramy do wtryskarek Wittmann Battenfeld do siły zamykania 4000 kN.

Przejęcie nowej powierzchni produkcyjnej związane jest z planowaną na przyszły rok dalszą rozbudową zakładu w Mosonmagyaróvár.

wittmann-wegry
Widok na węgierski zakład produkcyjny Wittmann w Mosonmagyaróvár


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna