Rozmowa z przedstawicielami koncernu SABIC: Andy Verheijdenem, Piotrem Kwietniem i Boyem Litjensem

Rozmowa z przedstawicielami koncernu SABIC: Andy Verheijdenem, Piotrem Kwietniem i Boyem Litjensem
Prezentujemy rozmowę z przedstawicielami koncernu SABIC. Podczas targów Plastpol 2008 w Kielcach rozmawialiśmy z Andy Verheijdenem - menadżerem ds. rozwoju na Europę Wschodnią w SABIC Innovative Plastics, wcześniej GE Plastics oraz Piotrem Kwietniem - dyrektorem SABIC Polska. NA nasze pytania odpowiedział też Boy Litjens, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny SABIC Europe.

W ubiegłym roku firma General Electric Plastics została sprzedana firmie SABIC. Czy po roku od tego wydarzenia możemy mówić o korzyściach lub stratach z tej transakcji? Jeśli tak, proszę przedstawić najważniejsze korzyści.
Andy Verheijden: - SABIC Innovative Plastics ze swoją główną siedzibą w Bergen op Zoom jest najnowszym nabytkiem globalnej grupy SABIC. SABIC Innovative Plastics zaczęło swoją działalność od przejęcia General Electric Plastics w zeszłym roku. Dzisiaj na globalnym rynku firma jest wiodącym dostawcą materiałów termoplastycznych używanych w przemyśle samochodowym, elektronice, budownictwie, transporcie oraz służbie zdrowia. Produkuje oraz wytwarza liczne materiały wraz z nowymi rozwiązaniami technicznymi znanymi na światowych rynkach pod takimi nazwami Lexan, Noryl, Valox, and Ultem. SABIC Innovative Plastics jest doświadczonym dostawcą oferującym swoje wysoko rozwinięte rozwiązania dla głównych segmentów przemysłu samochodowego.

Andy Verheijdenem, menadżer ds. rozwoju na Europę Wschodnią w SABIC Innovative Plastics, wcześniej GE Plastics
Andy Verheijden, menadżer ds. rozwoju na Europę Wschodnią w SABIC Innovative Plastics


Jeśli chodzi natomiast o wspomniane korzyści powstałe po przejęciu przez SABIC General Electric Plastics, to są one następujące: SABIC Innovative Plastics stał się nowym, strategicznym koncernem w grupie SABIC oraz odgrywa ważną rolę w misji SABIC, która polega na tym, aby zostać większą i bardziej zdywersyfikowaną specjalistycznie firmą oraz globalnym graczem. Po drugie, razem z SABIC Europe jesteśmy potężną siłą w europejskim przemyśle. W chwili obecnej jesteśmy częścią jednej z największych i najbardziej zyskownych firm przemysłu petrochemicznego na świecie. Ponadto posiadamy znaczne finansowe oraz badawcze zasoby, tak by być długodystansowym wiodącym graczem na rynku.

SABIC Innovative Plastics jest firmą znaną na całym świecie. Jest to rzeczą oczywistą. Co w takim razie odróżnia Państwa firmę od reszty konkurencji?
SABIC Innovative Plastics dostarcza kompleksowe rozwiązania dostosowane do potrzeb swoich klientów z zakresu wyboru materiałów oraz technologii, projektowania oraz testowania aplikacji.

Koncentrujemy naszą działalność wokół naszych klientów i nowych rozwiązań. Mamy wyspecjalizowane zespoły sprzedaży i rozwoju oraz duży zespół do spraw marketingu dla specjalistycznej strony naszego biznesu, czyli działu Automotive and Specialty Film and Sheet.

Dzięki naszej szerokiej ofercie docieramy do głównych segmentów przemysłu. Nasze ciągle udoskonalane produkty takie jak Extem - żywica wysokociśnieniowa, Geloy XTW - żywica odporna na wpływy atmosferyczne oraz Lexan - żywica, zaspokajają zmienne potrzeby klientów, są znane na całym świecie.

Patrząc na łączną siłę rodziny SABIC należy stwierdzić, że firma posiada najszerszy zakres rozwiązań i technologii oferowany swoim klientom. Dla przykładu możemy spojrzeć na przemysł samochodowy. Na tym polu SABIC Europe i SABIC Innovative Plastics wspólnie zaoferowali niedoścignioną dla innych, rekordową ilość rozwiązań dla rynku samochodowego w Europie.

SABIC Europe jest ponadto rynkowym liderem w produkcji zderzaków oraz długich włókien szklanych w Europie. Co więcej konsekwentnie zapewnia tworzone na zamówienie rozwiązania dla głównych producentów OEM (Original Equipment Manufacturer) oraz powiązanych partnerów przez ponad 30 lat. SABIC Europe produkuje szeroką gamę komponentów PP, które są używane w wewnętrznych oraz zewnętrznych aplikacjach do układów samochodowych.


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska