Rozpoczęcie współpracy Universal Robots & Muehsam

Rozpoczęcie współpracy Universal…

Spółka Muehsam, jedna z najbardziej doświadczonych firm w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych, w styczniu bieżącego roku rozpoczęła współpracę z duńskim producentem robotów współpracujących Universal Robots i została jego oficjalnym przedstawicielem w Polsce.

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu stworzenia technologii robotów dostępnej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Są to roboty przemysłowe przeznaczone do współpracy z ludźmi. Dzięki nim można zautomatyzować prawie każdy proces.

Podnieś i umieść

Roboty UR z powodzeniem zastępują ludzi w powtarzalnych, żmudnych czynnościach. Współpracujące ramię robotyczne idealnie nadaje się do czynności typu ''podnieś i umieść'', zapewniając bardzo dużą produktywność oraz elastyczność pracy. Tego typu czynności robot UR może realizować autonomicznie, dzięki czemu firma może obsługiwać towary nawet, gdy pracownicy pójdą już do domu. Coboty wyposażone są w pełni przystosowaną do aktualizacji platformę oprogramowania pozwalającą na stopniowe zwiększanie ich możliwości. Intuicyjny oraz łatwy do zaprogramowania interfejs sprawia, że idealnie nadają się do stosowania w produkcji. Coboty UR zapewniają elastyczność i zwrot z inwestycji na poziomie, którego producenci potrzebują, aby skutecznie konkurować i wygrywać w każdych warunkach rynkowych.

Roboty współpracujące są zaprojektowane do współpracy z ludźmi w jednej przestrzeni roboczej, co powoduje brak konieczności instalacji osłon bezpieczeństwa. Dzięki temu automatyzacja jest prostsza niż kiedykolwiek.

Dzięki opatentowanej technologii operatorzy bez doświadczenia w programowaniu mogą szybko skonfigurować i obsługiwać coboty przy użyciu intuicyjnej wizualizacji 3D. Wystarczy przesunąć ramię robotyczne do pożądanych punktów orientacyjnych lub skorzystać z klawiszy strzałek na łatwym w użyciu tablecie dotykowym.

Obsługa maszyn bez operatora

Obsługa maszyn może być powtarzalna i nudna. Robota współpracującego można wykorzystać do obsługi maszyn i odciążenia pracowników od powtarzalnej pracy, dzięki czemu mogą poświęcić więcej czasu na zapewnianie wartości dodanej firmie. Dzięki szybkiemu, elastycznemu wdrażaniu robotów UR szybko można dostosować linie produkcyjne do nowych produktów. Współpracujące ramię robotyczne, którego koszt zwraca się szybciej, niż jakiegokolwiek innego robota w sektorze, pozwoli zapewnić wartość dodaną dla przedsiębiorstwa.

Zwiększ szybkość i jakość procesu, równocześnie zmniejszając ryzyko obrażeń związanych z pracą w pobliżu ciężkich maszyn. Jeśli nastąpi kontakt z człowiekiem, nasza opatentowana technologia zmniejszy siłę podczas takiego zdarzenia. Roboty UR można również zaprogramować tak, by działały w ograniczonym trybie, gdy w obszar ich pracy wejdzie człowiek, a następnie podejmowały pełną prędkość, gdy taka osoba opuści dany obszar.

Firma Universal Robots całkowicie zmieniła sposób funkcjonowania automatyzacji w obszarze produkcji. Od 10 lat specjaliści firmy tworzą coboty, które z założenia mają zwiększać konkurencję wśród producentów, by mogli oni odnosić sukcesy i rozwijać swoją działalność. 

Ponad 37 tysięcy robotów Universal Robots pracuje dziś w zakładach na całym świecie. Wykonują żmudne i istotne dla zróżnicowanych procesów zadania w kilku tysiącach środowisk produkcyjnych, w tym montażu, pick and place, polerowaniu, paletyzacji, obsłudze maszyn i wkręcaniu śrub i nakrętek.

Roboty Universal Robots


ur1

Universal Robot UR3e

Niewielki, lecz silny, UR3e ma udźwig 3 kg i promień zasięgu 500 mm. Dzięki ruchomości wszystkich przegubów w zakresie 360 stopni i obrotach ciągłych ostatniego przegubu, ten montowany na stole robot z łatwością wykonuje czynności wymagające wysokiej precyzji i lekkie prace montażowe.

Universal Robot UR5e

Pośredniej wielkości robot z rodziny Universal Robots idealnie nadaje się do automatyzacji prac o średnim obciążeniu – ma udźwig 5 kg i promień pracy 850 mm. Łatwy w programowaniu i szybki w instalacji , UR5e jest doskonałym połączeniem wielkości i możliwości.

Universal Robot UR10e

Dzięki możliwości automatyzacji zadań wymagających udźwigu do 10 kg bez uszczerbku dla dokładności, UR10e jest najmocniejszym robotem z rodziny. Promień zasięgu wynoszący 1300 mm umożliwia mu wykonywanie zadań takich jak pakowanie i paletyzacja, przy których poszczególne obszary działania są od siebie dalej położone.

Universal Robot UR16e

Robot współpracujący UR16e to optymalny asystent podczas wykonywania takich zadań, jak montaż, klejenie i wkręcanie, gdy konieczna jest jednorodna jakość produktów. UR16e może być wykorzystany na stole na odrębnym stanowisku do podnoszenia, montażu i umieszczania części w ramach zoptymalizowanych przepływów produkcji. Dzięki swym kompaktowym wymiarom i łatwości programowania łatwo przenosić go do różnych zadań zależnie od zmiennych potrzeb produkcyjnych.


Czytaj więcej:
Roboty 215
Maszyny 601