Rozwiązania Dassault Systèmes wspierają pracę szpitala w Wuhan

Rozwiązania Dassault Systèmes…

Zgodnie z nową strategią "From Things to Life” firma Dassault Systèmes ogłosiła podjęcie współpracy z chińską organizacją Central-South Architectural Design Institute (CSADI). Celem projektu jest zapewnienie wsparcia dla inicjatyw związanych z symulowaniem i analizą rozprzestrzeniania się wirusa w zamkniętym środowisku szpitala Leishenshan w chińskim Wuhan. Szpital Leishenshan, największy modułowy szpital zakaźny, w którym są leczeni m.in. pacjenci chorujący na COVID-19, powstał w ekspresowym tempie (14 dni), co odbiło się echem na całym świecie. Organizacja CSADI i Dassault Systèmes wykorzystują możliwości platformy 3DExperience do symulowania rozprzestrzeniania się wirusa za pośrednictwem systemu wentylacyjnego szpitala oraz przeciwdziałania niepożądanym zdarzeniom. 

Zadania zaprojektowania szpitala Leishenshan podjęła się organizacja CSADI, będąca chińskim partnerem strategicznym Dassault Systèmes. Jednym z kluczowych założeń projektu CSADI było zapobieżenie skażeniu sąsiadujących środowisk, a zwłaszcza zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia zakażeń krzyżowych w budynku szpitala oraz wpływu na zewnętrzne społeczności i otoczenie. W tym celu firma Dassault Systèmes przekazała CSADI oprogramowanie Simulia XFlow, bazujące na platformie 3DExperience, które umożliwia m.in. symulowanie obiegu płynów wewnątrz i na zewnątrz oraz symulację rozprzestrzeniania się wirusa za pośrednictwem systemów wentylacyjnych. Simulia XFlow wspiera także inne projekty realizowane w szpitalu Leishenshan. 

- Technologie Dassault Systèmes są ukierunkowane na życie i przyszłość. Organizacja CSADI pokazała światu, co oznacza "chińskie tempo" podczas pracy nad projektem szpitala Leishenshan. Będziemy także używać zaawansowanego oprogramowania Simulia XFlow od Dassault Systèmes do symulowania dystrybucji powietrza w pomieszczeniach i optymalizacji rozwiązań pozwalających na skuteczniejsze usuwanie skażeń z oddziałów, na których utrzymywane jest podciśnienie, w celu ochrony personelu medycznego - mówi Zhang Shen, dyrektor centrum inżynierii i technologii cyfrowych w CSADI. - Oprogramowanie Simulia XFlow pomoże nam także w symulowaniu wpływu emisji szpitalnych na otoczenie, co w perspektywie pomoże w projektowaniu kolejnych szpitali modułowych i doborze ich lokalizacji.

leishenshan-dassault-systemes

- Dassault Systèmes zobowiązało się zapewnić chińskim przedsiębiorstwom wsparcie technologiczne niezbędne w walce z COVID-19 oraz wesprzeć je w odbudowie po pokonaniu pandemii - mówi Ying Zhang, dyrektor zarządzający chińskiego oddziału Dassault Systèmes. - Działalność naszej firmy koncentruje się nie tyle na produktach, co poprawie jakości życia. Nasza troska o życie ludzkie inspiruje nas do pozytywnych działań na rzecz środowiska w czasie pandemii oraz współpracy z CSADI. Każdego dnia widać korzyści oferowane przez platformę 3DExperience, która nie tylko sprzyja współpracy, ale także pozwala w pełni korzystać z dobrodziejstw technologii wirtualnych kopii bliźniaczych. Systematyczne stosowanie jej w kontekście projektowania, inżynierii i produkcji usprawnia współpracę zdalną niezależnie od czasu i miejsca oraz pomaga wszystkim użytkownikom lepiej rozumieć, doświadczać i komunikować się. W obliczu panującego kryzysu podejście wykorzystujące bazującą na chmurze platformę współpracy 3D zastępuje dotychczasowy i nieefektywny system oparty na dokumentach.Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska


Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09