Rozwiązania firmy Borealis dla branży opakowań spożywczych

Rozwiązania firmy Borealis…
Nowe rozwiązania w przetwórstwie tworzyw sztucznych zaprezentowała firma Borealis na ubiegłotygodniowych targach Plastpol, które odbyły się w Kielcach. Pokazała m.in. swoje szerokie możliwości w odniesieniu do opakowań przeznaczonych dla branży opakowaniowej.

Borealis zaprezentował swoje nowe osiągnięcia przeznaczone dla przemysłu opakowań spożywczych. Na targach Plastpol zademonstrował m.in. nowy kopolimer typu random Borseal REC939CF. Doskonale nadaje się on do przerabiania go na liniach o najwyższej prędkości bez efektu - wpływającej na optykę - skórki pomarańcza i jednocześnie kreuje nowe standardy dotyczące właściwości optycznych. Ponadto szybka migracja tzw. slipu przyczynia się do większej efektywności w kolejnych etapach przerabiania.

Na tym jednak nie koniec targowych prezentacji ze strony koncernu Borealis. Warto bowiem wspomnieć o gatunkach polipropylenu dla przemysłu spożywczego. Należą one do grup Borpact oraz Borclear.

Pierwszy z nich, czyli Borpact BC918CF pozwala na połączenie doskonałej optyki przed i po sterylizacji oraz wysokiej sztywności z odpowiednią wytrzymałością i rozdarciem w kierunku liniowym. Jednocześnie Borpact BC918CF spełnia wszystkie europejskie i amerykańskie normy dla opakowań spożywczych. Z tego też powodu właściwości te czynią go idealnym surowcem do produkcji tacek MAP, czyli produktów przeznaczonych do pakowania w modyfikowanej atmosferze, a także do pakowania mięsa, pouchy do żywności dla ludzi i zwierząt, a także dla etykiet.

Borealis na targach Plastpol 2009 w Kielcach

Z kolei Borclear RB707CF to polipropylen posiadający także nadzwyczajne właściwości optyczne. Został on specjalnie zaprojektowany do produkcji folii metodą rozdmuchu na konwencjonalnych liniach z chłodzeniem. Znajduje zastosowanie w przezroczystych opakowaniach do chleba, foliach do laminacji i transparentnych opakowaniach typu pouche. Co więcej nadaje się do aplikacji, które nie mają związku z sektorem spożywczym. Można go użyć do opakowań do tekstyliów i papierosów oraz folii medycznych.

- Innowacyjność jest najważniejszym elementem naszej strategii. Odzwierciedleniem tego są ostatnie inwestycje Borealis w Centrum Innowacji w Linz w Austrii, których celem są działania rozwojowe rozwijane z myślą o potrzebach klientów. Takiemu działaniu sprzyja położenie Centrum blisko naszych głównych rynków - komentuje Anton Wolfsberger, Manager Rozwoju Produktów z Departamentu Folii i Włóknin w Borealis. - Plastpol to najważniejsze targi przetwórstwa tworzyw w Europie Wschodniej. Są odwiedzane przez decydentów z przemysłu opakowań i cechują się dużą dynamiką, stąd nasza na nich obecność. Zgodnie z naszą strategią dostarczania innowacyjnych rozwiązań pod potrzeby klientów, to wydarzenie daje nam cenną możliwość uzyskania informacji z pierwszej ręki o najnowszych wyzwaniach stojących przed producentami opakowań. W zamian podkreślamy to, co oferuje asortyment Borealis, a więc wysoką efektywność przerabiania, wytrzymałość naszych tworzyw oraz aspekty związane z ochroną środowiska i redukcją odpadów. Po prostu wspomagamy każdego klienta najbardziej efektywnym rozwiązaniem - dodaje Anton Wolfsberger.
Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08