SABIC na rynku budowlanym w Polsce

SABIC na rynku budowlanym w Polsce
Koncern SABIC przyznał, że branża budowlana w Polsce chętnie korzysta z dostarczanych przez niego tworzyw.

SABIC od kilku lat zapewnia w naszym kraju wsparcie w rozwiązaniach z dziedziny infrastrukturalnej. Przykładem takich działań jest dostarczanie na rynek bimodalnych polietylenów wysokiej gęstości z serii Vestolen A RELY. Tworzywa te nie tylko spełniają rygorystyczne wymagania w zakresie typowych rur ciśnieniowych, ale również pomagają użytkownikom osiągnąć znaczące oszczędności energii podczas produkcji rur.

Obecnie w obrocie dostępne są dwie wersje tworzywa SABIC Vestolen A RELY. Obydwie one nadają się do produkcji rur ciśnieniowych spełniających normę PE 100. Polietylen Vestolen A RELY 5924R gwarantuje dobrą charakterystykę niewielkiego wygięcia dla rur wielkośrednicowych i rur ciśnieniowych o niskim standardowym współczynniku wymiarowym (SDR). Z kolei polietylen Vestolen A RELY 5922R pomaga korzystającym z niego wypełnić coraz bardziej wymagające oczekiwania w zakresie powolnej propagacji pęknięć dla rur ciśnieniowych.

Poza dobrymi właściwościami mechanicznymi, tworzywa SABIC Vestolen A RELY 5924R i 5922R wykazują się jeszcze jedną zaletą. Chodzi tu o niepowtarzalne właściwości reologiczne i morfologiczne, które mogą pozwolić zakładom przetwórczym na osiągnięcie znaczących oszczędności energii.


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Aktualizacja

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska