SIMPLAS - pionierskie technologie dla matryc do wytłaczania folii odlewanych

SIMPLAS - pionierskie technologie…

Simplas jest od ponad 50 lat jednym z wiodących producentów matryc do wytłaczania dla przemysłu folii i płyt tworzyw sztucznych. Od połowy 2018 r. Simplas jest w strategicznym partnerstwie z aktywnym na całym świecie Greiner Extrusion z Austrii. Współpraca koncentruje się na dalszej internacjonalizacji i ekspansji globalnej działalności usługowej Simplas. W dziedzinie wytłaczania folii i płyt, Simplas oferuje kompleksowe rozwiązania, produkuje bloki zasilające i matryce do cięcia dla zapewnienia wysokiej stabilności procesu i szybkiej odtwarzalności. W procesie wytłaczania folii przetwórcy produkują folie barierowe, folie stretch, folie polipropylenowe, folie krystalicznie czyste, folie opakowaniowe elastyczne i folie do metalizacji próżniowej. 

greiner1
Konstrukcja hybrydowego kanału przepływowego © Simplas

Hybrydowa konstrukcja kanału przepływowego i geometria rozdzielacza w kształcie kropli dla zapewnienia maksymalnej niezawodności produkcji

Dysze do wytłaczania folii firmy Simplas bazują na specjalnej hybrydowej konstrukcji kanału przepływowego, co zmniejsza naprężenia ścinające polimerów nawet przy dużych prędkościach przepływu masy i zapewnia stały przepływ materiału.

Równoległe ułożenie śrub korpusu dyszy zapewnia równomierną siłę blokującą na całej szerokości dyszy i zapobiega rozszerzeniom szczeliny ustnika spowodowanym nierównomiernym ciśnieniem topnienia.  

Zoptymalizowana pod względem przepływu geometria rozdzielacza o przekroju w kształcie kropli zapewnia również lepsze tolerancje grubości, nawet w przypadku współwytłaczanych struktur wielowarstwowych. Dzięki temu uzyskuje się doskonałą dokładność jednowarstwową oraz optymalną kontrolę profilu grubości folii. 

Szybki rozruch - wydajna produkcja

Inteligentna konstrukcja dyszy zapewnia również wysoką spójność ustawień dysz, co ułatwia odtworzenie ich w przypadku ponownego uruchomienia lub ponownego uruchomienia systemu bez ręcznej regulacji dyszy. Szybki restart systemów zapewnia zmniejszenie zużycia materiału, wysoką wydajność i niski poziom odpadów, zapewniając jednocześnie wysoką dostępność systemu.

Konstrukcje dysz - opcje 

Simplas oferuje standardowe dysze do wytłaczania folii w zakresie 1 - 6 metrów szerokości, możliwe są również wykonania specjalne do 8 metrów szerokości. W celu zapewnienia użytkownikom jak największej elastyczności w produkcji folii o różnych grubościach i szerokościach, regulacja grubości jest regulowana w zakresie 0,1 - 2,0 mm, wersja z wewnętrznymi deklami jest dostępna jako opcja.

Automatyczne ustawianie krawędzi dyszy

Simplas zaleca automatyczną regulację ustnika w przypadku częstych zmian produktu lub częstych regulacji produkcji w celu uniknięcia ręcznej regulacji ustnika dysz. Simplas opracował własne termo-śruby, aby zagwarantować najniższą możliwą tolerancję na całej szerokości dyszy lub folii, wysoką jakość folii i maksymalną oszczędność materiału. 

greiner2
Dysza do folii odlewanej © Simplas

Dysze - usługi

Oprócz nowej produkcji, Simplas oferuje kompleksowy serwis i regenerację dysz, nawet dla wszystkich innych marek. Wraz ze strategicznym partnerem Greiner Extrusion, Simplas posiada szerokie możliwości zaoferowania użytkownikom profesjonalnego i szybkiego serwisu dysz w kilku globalnych lokalizacjach (Europa i Azja).

Simplas posiada wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu, projektowaniu, produkcji i serwisie dysz, bloków podających i akcesoriów do wytłaczania folii i płyt, dzięki czemu jest niezawodnym i kompetentnym partnerem w szerokim zakresie zastosowań w dziedzinie wytłaczania folii odlewanych, Simplas oferuje kompletny pakiet dostosowany do indywidualnych wymagań klienta.


Simplas S.p.A.; Via Cavour, 88; I-21051 Arcisate (VA); Tel. +39 0332 470591

mail@simplas.it; www.simplas.it/en

Kontakt: 

Grzegorz Chromy

Greiner Extrusion Sp. z o.o.

Al. XX-Lecia 54

PL-96515 Teresin

T +48 7916 66187

grzegorz.chromy@greinerextrusion.com


k


Odwiedź Simplas w K 2019: Hala 1 stoisko E81 

O Simplas S.p.A. 

Simplas, z ponad 50-letnim doświadczeniem, jest liderem w dziedzinie narzędzi dla przemysłu folii i płyt wytłaczanych. Simplas zlokalizowany w północnych Włoszech, w samym sercu włoskiego przemysłu tworzyw sztucznych. Wysoce wykwalifikowani pracownicy mają duże doświadczenie w obróbce metalu i procesach wytłaczania. Firma współpracuje z najnowszą generacją technologii CAD/CEA/CAM, a jej maszyny przetwarzające są na najwyższym poziomie technicznym. Simplas działa globalnie i charakteryzuje się wysokimi standardami zarządzania jakością oraz ciągłym rozwojem rozwiązań technicznych w celu zwiększenia wydajności i jakości produktów. Do jej klientów należą najważniejsi przetwórcy tworzyw sztucznych, powłok i aplikacji powlekających. Serwis i wsparcie posprzedażowe są istotną częścią oferty usług. 

www.simplas.it                                                                           

O Greiner Extrusion 

Greiner Extrusion jest wiodącym na świecie dostawcą linii do wytłaczania, narzędzi i projektów ‘pod klucz’ do wytłaczania profili. Jego główną kompetencją jest know-how w zakresie ekstruzji profili - rozwoju, projektowania, produkcji i optymalizacji procesów wytwarzania narzędzi i linii wytłaczalniczych. Zakres usług rozciąga się od opracowania receptury po linie ekstruzyjne i od oprzyrządowania do projektowania kompletnych zakładów produkcyjnych. W dwunastu lokalizacjach w Europie, Ameryce i Azji oferowane są kompletne rozwiązania dla wszystkich obszarów wymagań producentów profili na całym świecie. Dzięki 6 centrami technologicznymi i 15 stale dostępnymi liniami do wytłaczania na całym świecie, jak również jednemu z największych ośrodków rozwojowych w całej branży, Greiner Extrusion oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta w zakresie wytłaczania profili.

www.greinerextrusion.com

O Greiner AG

Greiner, z siedzibą w Kremsmünster, z czterema oddziałami operacyjnymi Greiner Packaging, Greiner Bio-One, Greiner Foam i Greiner Extrusion, jest jednym z wiodących producentów pianek i przetwórców tworzyw sztucznych dla przemysłu opakowaniowego, meblowego, sportowego i motoryzacyjnego, technologii medycznej, sektora farmaceutycznego i jednym z wiodących producentów linii wytłaczania, narzędzi i kompletnych systemów do wytłaczania profili. 

W roku podatkowym 2018 Greiner wygenerował sprzedaż w wysokości 1,631 mld euro i zatrudniał ponad 10 700 osób w 140 lokalizacjach w 33 krajach. Prezesem zarządu jest Axel Kühner, Dipl. Betriebswirt (DH) Axel Kühner, dyrektorem finansowym jest Hannes Moser. 

www.greiner.com


Czytaj więcej:
Folia 385