Scanfill i Plast Petter będą produkować przyłbice ochronne

Scanfill i Plast Petter będą…

Firma opakowaniowa Scanfill dostosowuje swój profil produkcji do nowych wymogów rynku. Wraz z firmą Plast Petter AB będzie produkować nawet pół miliona osłon twarzy tygodniowo.

- Ta decyzja pokazuje elastyczność i różnorodność, jaka istnieje w Grupie Polykemi - mówi Oscar Hugoson, wiceprezes wykonawczy Scanfill.

Obie firmy będą produkować ochronne osłony twarzy dla szwedzkich szpitali i domów opieki nad osobami starszymi. Produkcja ma wynosić do 500 000 sztuk tygodniowo. Scanfill AB produkuje A-PET, cienką plastikową folię, która jest dostarczana w rolce, a następnie cięta i montowana na osłony twarzy.

- Przezbroiliśmy nasze maszyny, aby osiągnąć wysoką jakość, która jest wymagana przez szwedzką opiekę zdrowotną i możemy teraz produkować folię plastikową, która jest cieńsza niż kiedykolwiek wcześniej - mówi Oscar Hugoson.

Powrót zwolnionych pracowników

Ze względu na obecną sytuację na świecie część personelu Scanfill została zwolniona, jednak dzięki nawiązaniu współpracy z Plast Petter, nie tylko pracownicy Scanfill mogą wrócić do pracy.

- Nasza 15-osobowa grupa pracowników znów zaczyna pracować w pełnym wymiarze godzin, ale liczba personelu nadal nie będzie wystarczająca. Przeniesiemy też określoną liczbę pracowników z Polykemi do Scanfill – mówi Hugoson.

Rodzinna firma Polykemi AB, wraz ze swoimi spółkami zależnymi Rondo Plast AB i Scanfill AB, jest największym prywatnym pracodawcą w południowo-wschodniej części Skanii w Szwecji. Przedstawiciele firmy mają nadzieję, że kooperacja z Plast Petter jest dopiero początkiem dłuższej współpracy.

- Scanfill jest niezawodnym dostawcą, który dostarcza materiały o wysokiej jakości. Wierzę, że ta współpraca może się rozwijać w przyszłości, również kiedy obecna burza już ustąpi – deklaruje Fredrik Ahlström, dyrektor generalny Plast Petter AB. - To bardzo cenne, aby mieć dobrego szwedzkiego partnera, zwłaszcza w czasie pandemii, przez którą teraz przechodzimy – dodaje Ahlström.Tworzywa modyfikowane, compound, compoundy
 

Tworzywa modyfikowane, compound, compoundy, compounding,

Szwecja, 271 21 Ystad, Bronsgatan 8


Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09