Schoeller Allibert wprowadza na rynek palety Rackpal 1208M

Schoeller Allibert wprowadza…
Producent opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych, firma Schoeller Allibert, wprowadza na rynek serię palet Rackpal 1208M, która może usprawnić zarządzanie procesami logistycznymi przede wszystkim w zautomatyzowanych magazynach.

Doświadczenie, które procentuje

Schoeller Allibert od prawie sześciu dekad wyznacza trendy w logistyce dostarczając opakowania zwrotne dostosowane do potrzeb zgłaszanych bezpośrednio przez ich użytkowników. Marka projektuje, produkuje, testuje i patentuje palety, pojemniki, skrzynie oraz inne rozwiązania, które w wymierny sposób przekładają się na optymalizację kosztów związanych z logistyką. Wśród klientów firmy w ponad dwudziestu państwach są reprezentanci praktycznie każdej gałęzi biznesu. Od niedawna, dzięki otwarciu zabrzańskiego oddziału firmy, oferta Schoeller Allibert jest także lepiej dostępna dla polskich przedsiębiorców.

Rackpal - palety przyszłości

Portfolio Schoeller Allibert obfituje w różnego rodzaju palety plastikowe. Czym zatem wyróżnia się nowa seria Rackpal 1208M? Wykonana z podlegającego recyklingowi polipropylenu gwarantuje bezkompromisową trwałość w połączeniu z niską wagą własną palety. Ważąc zaledwie 14 kg Rackpal może unieść obciążanie statyczne o wadze 6000 kg i obciążenie dynamiczne do 1500 kg. Rackpal to seria dedykowana systemom wysokiego składowania. W tym układzie magazynowania paleta w wersji podstawowej może unieść o ładunek do 800 kg, a w wersji wzmacnianej stalowym stelażem nawet 1250 kg. Co istotne, obejmująca 12 produktów dostępnych w różnych konfiguracjach, seria palet Rackpal jest kompatybilna z większością zautomatyzowanych podajników, taśm, półek wykorzystywanych we współczesnej spedycji i magazynowaniu. Automatyzacja procesów logistycznych, w którą świetnie wpisuje się gama Rackpal, to doskonały przykład optymalizacji logistyki i jej kierunek rozwoju na przyszłość.

rackpal

Ergonomia

Trwałość, lekkość i odnawialność to jednak nie jedyne wyróżniki Rackpal na tle konkurencji. 12 modeli tworzących tę serię palet zostało wyposażonych w trzy kanały wentylacyjne ułatwiające dostęp powietrza do przewożonego ładunku. Producent daje możliwość wyboru palety wyposażonej lub pozbawionej górnej krawędzi. Do tego dochodzą także cechy będącymi flagowymi atrybutami innych produktów Schoeller Allibert, jak chociażby możliwość personalizacji, znakowania i śledzenia ładunku.

paleta rackpal

Dla kogo palety Rackpal?

Ze względu na kompatybilność z automatycznymi przenośnikami i dużą możliwość obciążenia na regałach wysokiego składowania, produkt powinny docenić przede wszystkim firmy operujące w branżach automotive i szeroko pojętej industry. Usprawnieniem zarządzania procesów logistycznych na dużą skalę za pomocą Rackpal mogą także być zainteresowani reprezentanci segmentu e-commerce, branży spożywczej i farmaceutycznej.


Producent opakowań, palety plastikowe, skrzyniopalety
 

Producent opakowań, palety plastikowe, skrzyniopalety plastikowe, opakowania plastikowe, skrzynie z tworzyw sztucznych, pojemniki plastikowe

Polska