Segment Opakowań Giętkich w Grupię Kęty zdobywa nowych klientów

W Segmencie Opakowań Giętkich Grupy Kety uruchomiono produkcję opakowań na mrożonki w nowej innowacyjnej technologii. Dzięki temu firma zdobywa renomowanych klientów. Jednym z nich jest np. francuski koncern Bonduelle.

Segment Opakowań Giętkich należy do największych producentów opakowań giętkich w kraju. W jego rękach znajduje się blisko 25 proc. udziałów w rynku. W ubiegłym roku przychody ze sprzedaży SOG osiągnęły 231,6 mln zł. Firma zaopatruje w opakowania dużą część zagranicznych koncernów, działających na polskim rynku w branżach: koncentratów spożywczych, tytoniowej, cukierniczej, tłuszczowej, mleczarskiej i farmaceutycznej.

Jednym z najważniejszych kierunków działań SOG jest produkcja, przeznaczonych do mrożonek, opakowań zadrukowanych w technologii rotograwiurowej. Jest ona możliwa, bo Segment wzbogacił się o wyjątkową technologię, która pozwala mu na rozwinięcie tej formy producenckiej aktywności.

Laminaty tego rodzaju cechują się wysokimi walorami estetycznymi i znacznie przewyższają pod tym względem opakowania, które są zadrukowywane w technologii flekso. Odbiorcą takich laminatów, powstających w Kętach jest jeden z największych producentów mrożonek - francuska firma Bonduelle.

Aktualnie już 75 proc. produkcji odbywającej się w SOG dotyczy właśnie wytwarzania laminatów. W ostatnim czasie zanotowano na polu ogromy wzrost, bo jeszcze początek roku przynosił zaledwie 50 proc. udział laminatów w łącznej produkcji SOG. Osiągnięcie takiego postępu nie byłoby możliwe bez posiadania rozbudowanego parku maszynowego. W jego skład wchodzi w tej chwili sześć maszyn do laminacji, trzy linie do produkcji folii polietylenowej, kompletne linie do produkcji cylindrów oraz urządzenia pomocnicze.

Na tym jednak nie koniec innowacji, które mają miejsce w Kętach. Sukcesem zakończył się też plan wprowadzenia do oferty zadruku folii polietylenowej w technologii roto.

Żeby zrealizować to zadanie w SOG wyprodukowany został specjalny gatunek folii polietylenowej, która cechuje się mniejszą podatnością na odkształcenia w wysokiej temperaturze. Jest to niezwykle nowoczesna i rzadko spotykana technologia. W całej Europie drukowanie na folii polietylenowej w technice roto stosuje ledwie kilka firm. Te, które się na to zdecydowały są jednak doceniane na całym świecie.