Seminarium techniczne firmy Meusburger

Seminarium techniczne firmy… 21 września w Hotelu Ossa odbyło się tradycyjne spotkanie branży narzędziowej, zorganizowane przez firmę Meusburger. W seminarium wzięło udział ok. 150 osób, a w programie wydarzenia, obok prezentacji nowych rozwiązań firmy Meusburger, znalazły się również wystąpienia przedstawicieli firm Oerlikon Balzers oraz Allod.

Uczestników spotkania powitał Grzegorz Dytko, Dyrektor Sprzedaży na Polskę w firmie Meusburger Georg GmbH & Co KG.

Nowości firmy Meusburger oraz przykładowe rozwiązania konstrukcyjne w zakresie budowy form wtryskowych zaprezentował doradca techniczny - pan Grzegorz Natkowski.

Prelegent przedstawił najświeższe informacje dotyczące połączenia firmy Meusburger z PSG Plastic Service GmbH, z siedzibą w Viernheim - producentem systemów gorących kanałów i regulatorów temperatury. W dalszej części wystąpienia Grzegorz Natkowski przybliżył nowości produktowe, a wśród nich: formy z wymiennymi wkładami, formy suwakowe oraz gotowe do zabudowy mikroformy, dedykowane do wtryskarek typu Babyplast o gabarytach 75x75 mm. Komponentami ułatwiającymi obróbkę suwaka są z pewnością elementy prowadzące do słupów skośnych i suwaków E3060 i E3064. Umożliwiają one prostą obróbkę suwaka na maszynie 3 osiowej bez konieczności pochylania stołu.

Na uwagę z pewnością zasługuje napęd do form piętrowych E 8630 - stabilna i precyzyjna przekładnia zębatkowa do synchronicznego sterowania formami piętrowymi. Jej zaletą jest prosty montaż i precyzyjne pozycjonowanie formy wtryskowej.

Napęd do form pietrowych E 8630

Innowacje w technice grzewczej na przykładzie pojedynczej dyszy gorącokanałowej E 4000 przedstawił Zenon Schymiczek z PSG Plastic Service GmbH. Dysza gorącokanałowa smartFILL jest produktem flagowym PSG od czasu jej wprowadzenia na rynek w 2016 roku. Od 2017 znajduje się w katalogu Meusburger jako E 4000. Dysza posiada szeroki zakres zastosowań: do produkcji wielkich jak i małych elementów, do wszystkich szeroko stosowanych tworzyw termoplastycznych, nadaje się do tworzyw termoplastycznych z wypełniaczami i bez wypełniaczy. Do jej zalet należy zaliczyć równomierny rozkład temperatury na całej długości dyszy poprzez zróżnicowany rozkład energii oraz łatwą i szybką wymianę czujników temperatury i ogrzewania dzięki inteligentnemu zamknięciu zacisku.

E4000 - SmartFILL