Sercem naszych produktów jest stal

Co wyróżnia urządzenie Streamrunner na tle innych systemów hot runner dostępnych na rynku?<

Streamrunner uzupełnia gamę systemów GK w Hasco. Jest to owoc rozwoju firmy zapoczątkowanego w tej dziedzinie w latach 70. poprzedniego wieku. Firma Hasco przez lata rozwijała swoje rozwiązania systemów GK. Wiele z naszych produktów zostało uznanych za kultowe i zapisało się na stałe w rozwiązaniach klientów na całym świecie.

Produkowany metodą przyrostową Streamrunner rozpoczął nową erę w świecie systemów GK. Nowoczesna metoda produkcji daje możliwości, które do tej pory nie były dostępne. Możemy wyprodukować bardzo kompaktowy, wielokrotny rozdzielacz o idealnie dobranej geometrii i przekrojach kanałów, nawet do bardzo małej gramatury detalu oraz wymagającego tworzywa. Dzięki temu Streamrunner sprawdza się idealnie w małych, wielogniazdowych formach, gdzie dysze muszą być umieszczone jak najbliżej siebie i w których występuje częsta zmiana koloru barwnika.

Jak scharakteryzowałby pan podejście firmy Hasco do jednego z najistotniejszych współcześnie światowych trendów, jakim jest cyfryzacja?

Hasco stawiało na cyfryzację już w latach 80. poprzedniego wieku, kiedy opracowaliśmy pierwszą bibliotekę CAD. Przez lata rozwijaliśmy się i aktualnie oferujemy na Customer Portalu www.hasco.com szereg innowacyjnych narzędzi online, które wspomagają naszych klientów. Konstruktorzy mogą skonfigurować model 3D formy na 7 różnych sposobów, dobrać elementy znormalizowane i pobrać modele 3D praktycznie dla każdego oprogramowania CAD dostępnego na rynku. Na bieżąco aktualizujemy nasze natywne bazy danych CAD dla wszystkich popularnych systemów CAD.

Dużym ułatwieniem jest konfigurator wypychaczy, pozwalający na kalkulację i zamówienie wypychaczy ciętych na długość w 4 tolerancjach cięcia. Udostępniamy również katalog Hasco Set, który przydatny jest szczególnie do pracy offline. Specjalnie dla konstruktorów, na smartfony, została wdrożona aplikacja Hasco App dla systemów iOS oraz Android. Aplikacja udostępnia szereg narzędzi przydanych w konstruowaniu oraz utrzymaniu ruchu formy wtryskowej.

shadowfree-transparent-18x13cm-rgb


Ponadto, jeśli chodzi o produkty, duże, międzynarodowe firmy zgłaszały nam potrzebę lokalizacji form wtryskowych w zakładzie lub u kooperanta. Zdarza się, że takie formy zostają zgubione lub ich odszukanie na magazynie form zajmuje bardzo dużo czasu. Dla potrzeb klientów wprowadziliśmy na rynek produkty A5900 Loc Check oraz A5950 Mold Track, dzięki którym mogą zarządzać formami i lokalizować je w zakładzie produkcyjnym za pomocą technologii 4G i GNSS lub UWB - Ultra Wideband. Ułatwiamy również współpracę z klientami, dzięki możliwościom jakie daje e-commerce, łącząc systemy ERP naszych klientów z systemem Hasco.

Podsumowując: Hasco, jako full service provider, udostępnia szereg usług i produktów związanych bezpośrednio z cyfryzacją. Zdajemy sobie sprawę, że cyfryzacja to jeden ze światowych trendów i będziemy kontynuować innowacje z nią związane w różnych zakresach, ale muszę zaznaczyć, że sercem naszych produktów jest stal i w zakresie tych wyrobów mamy jeszcze dużo do zrobienia.

Rozmawiał: Tomasz Makowski