Sidel EvoFILL PET – kompaktowe rozwiązanie dla poprawy jakości wody

Sidel EvoFILL PET – kompaktowe…

Firma Sidel wprowadza EvoFILL PET – swoją nową napełniarkę dla wody i napojów niegazowanych. Kompaktowa konstrukcja zapewnia większą higienę i jakość, wspierając jednocześnie zrównoważony rozwój i przyczyniając się do obniżenia całkowitego kosztu posiadania.

Dzięki EvoFILL PET lider rozwiązań opakowaniowych Sidel zrobił kolejny krok naprzód w swoich innowacjach w zakresie napełniania. Ta zajmująca niewiele miejsca napełniarka może obsługiwać duże prędkości produkcyjne – do 90 000 butelek na godzinę (bph – bottles per hour), wymagając o 15 procent mniejszej przestrzeni.

"Uproszczona konfiguracja EvoFILL PET, która obejmuje zmniejszoną liczbę przenoszących kół gwiazdowych oraz bardziej kompaktowy stół przedni i moduł procesowy, ułatwia obsługę, konserwację i czyszczenie" – wyjaśnia Tommaso Tegoni, Product Manager Filling w firmie Sidel. "Czynniki te wspierają optymalną higienę, która jest bardzo ważna dla wszystkich naszych klientów. Unikatowa architektura urządzenia czyni je najlepszym w swojej klasie".

Stworzona z myślą o rozwijającym się rynku

Rynek wody butelkowanej szybko się rozrasta, szczególnie w krajach takich jak Chiny, Indie i Turcja, gdzie stanowi najszybciej rozwijającą się kategorię napędzającą rozwój PET. Na wybory konsumenckie dotyczące opakowań wpływają różnorodne czynniki, w tym potrzeby ergonomiczne, preferencje w ramach stylu życia, zaangażowanie producentów w zrównoważony rozwój i ograniczenia budżetowe. Klienci muszą także brać pod uwagę lokalne przepisy, pozycjonowanie produktów, logistykę i zmienne podejście konsumentów. Warto zauważyć, że rośnie zainteresowanie opakowaniami rodzinnymi, a maleje tymi zawierającymi pojedyncze porcje produktu. Zdrowie i cena pozostają kluczowymi czynnikami w przypadku wody butelkowanej [1].

ans00259

Kontrolowane środowisko poprawia jakość

Ergonomiczna konstrukcja zapewnia stałą i powtarzalną wydajność, z której mogą korzystać operatorzy na każdym poziomie umiejętności. Zredukowana obudowa napełniarki EvoFILL PET oferuje kontrolowane środowisko do bezdotykowego napełniania z przepływomierzem, zapewniając bezpieczeństwo i jakość produktu, a jednocześnie zachowując integralność butelki dzięki ostrożnemu obchodzeniu się z szyjką. Licząca od 24 do aż 144 zaworów napełniających o różnych rozmiarach i średnicy wlewu, EvoFILL PET może obsługiwać szeroki zakres prędkości oraz pojemności butelek od 0,1 do 10 litrów.

Elastyczność przy wielu konfiguracjach

Zmiany formatu zostały jeszcze bardziej uproszczone – zarówno w trybie ręcznym, jak i automatycznym – i można je przeprowadzać w czasie krótszym niż pięć minut. Napełniarkę można zintegrować z kompletnymi systemami Combi i Super Combi firmy Sidel, a także połączyć z inteligentną platformą cyfrową Evo-ON firmy Sidel w celu monitorowania i ulepszania wszystkich aspektów produkcji dotyczących parametrów i wydajności napełniania.

evofill-pet

Zwiększona produktywność i zrównoważony rozwój

EvoFILL PET została zaprojektowana w celu zwiększenia produktywności na liniach rozlewu wody do butelek PET. Ułatwiona obsługa umożliwia szybszą zmianę formatu i czyszczenie, redukując długość przestojów. Co do samego czyszczenia – stało się ono również bardziej zrównoważone: zintegrowany system CIP zmniejsza zużycie energii o około 25 procent [2], jednocześnie ograniczając zużycie wody i środków chemicznych o 12 procentm [3] w przypadku czyszczenia zewnętrznego. Kompaktowy rozmiar EvoFILL PET zapewnia dodatkowe korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju. Mniejszea liczba komponentów pozwala na rzadsze przeprowadzanie konserwacji.

Zapewnienie niższego całkowitego kosztu posiadania

Nowa konstrukcja EvoFILL PET, niższe koszty operacyjne i skrócone planowane przestoje składają się na niższy całkowity koszt posiadania (TCO – Total Cost of Ownership). EvoFILL PET jest solidnie zbudowana, tak aby zapewnić jej dłuższą żywotność, dzięki czemu klienci mogą liczyć na niezawodne działanie – ze współczynnikiem wydajności do 99 procent – przez wiele lat.

7e8a6206

[1] –  (źródła: Mintel Market Sizes i Lightspeed/Mintel).

[2] – Moc zainstalowana od 120 kW do 90 kW w porównaniu z poprzednimi modelami.

[3] – Ocena na podstawie 3-etapowego procesu COP – metoda butelkowa, średni rozmiar napełniarki

brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland

Reportaże

Forum