Siemens liderem systemów realizacji produkcji w 2023 r.

Siemens liderem systemów realizacji…

Firma Siemens Digital Industries Software ogłosiła, że została uznana za lidera w pięciu raportach IDC MarketScape koncentrujących się na oprogramowaniu Manufacturing Execution Systems (MES) i powiązanych z nim rynkach oraz wdrożeniach we wszystkich branżach. Raporty IDC MarketScape oceniają funkcjonujących na rynku dostawców oprogramowania MES: Worldwide High-Tech and Electronics Manufacturing Execution Systems, Worldwide Engineering Intensive Manufacturing Execution Systems, Worldwide Discrete Manufacturing Execution Systems, Worldwide Process Manufacturing Execution Systems oraz Asia/Pacific Manufacturing Execution Systems. Siemens jest jedynym dostawcą, który został uznany za lidera we wszystkich 5 raportach.

"Cieszymy się, że IDC MarketScape uznało firmę Siemens za lidera w dziedzinie MES i doceniło pracę, którą wykonujemy, aby zapewnić zaawansowaną, zintegrowaną technologię Manufacturing Execution Systems naszym klientom na całym świecie" - powiedział Tobias Lange, Senior Vice President Manufacturing Operations Management, Digital Manufacturing, Siemens Digital Industries Software. "Nie tylko jesteśmy zaangażowani w dostarczanie zaawansowanych technologii, ale nasze dążenie do uczynienia tych systemów łatwo konfigurowalnymi, łatwymi do wdrożenia i elastycznie skalowalnymi przynosi korzyści naszym klientom w każdej branży, którą obsługujemy".

Wynika to z niedawnej informacji, że Siemens po raz szósty z rzędu znalazł się w kwadrancie liderów w raporcie Gartner Magic Quadrant for Manufacturing Execution Systems (MES).

Oprogramowanie Opcenter Execution pomaga klientom optymalizować procesy produkcyjne, dokładnie odzwierciedlając dane projektowe, inżynieryjne i procesowe w produkcji rzeczywistych gotowych produktów. Oprogramowanie pomaga klientom w dostarczeniu kompleksowego cyfrowego bliźniaka do hali produkcyjnej, przyspieszając produkcję poprzez cyfrowe połączenie systemów korporacyjnych ze zautomatyzowanym sprzętem produkcyjnym. Opcenter jest częścią portfolio Siemens Xcelerator i kluczowym filarem niedawno ogłoszonego rozwiązania Industrial Operations X do automatyzacji i obsługi produkcji przemysłowej.

siemens-idc-mes-marketscape-2023-large

Reportaże

Forum