Siemens przejmuje spółkę Infolytica Corporation

Siemens przejmuje spółkę Infolytica… Siemens podpisał umowę nabycia spółki Infolytica Corporation z siedzibą w Montrealu. W ten sposób firma poszerza swoje portfolio rozwiązań technicznych o symulacje w zakresie zjawiska elektromagnetyzmu (EM). Infolytica to jeden z pionierów w obszarze symulacji niskoczęstotliwościowego elektromagnetyzmu, a z autorskiego oprogramowania spółki, które umożliwia przewidywanie przebiegu zjawisk elektromagnetycznych i cieplnych, korzystają producenci na całym świecie. Dzięki temu możliwe jest tworzenie niezawodnych i zoptymalizowanych rozwiązań dla urządzeń wytwarzających pole elektromagnetyczne, np. maszyn elektrycznych, silników, generatorów i transformatorów, a także czujników, urządzeń indukcyjnych, rezonansów magnetycznych oraz rozwiązań osłonowych i ekranujących. Obszar działalności spółki Infolytica stanie się częścią Działu Analiz Mechanicznych firmy Mentor, podmiotu zależnego firmy Siemens. Finalizacja transakcji planowana jest na październik tego roku.

Włączenie zasobów Infolytica do Simcenter oznacza znaczne poszerzenie możliwości testowych i symulacyjnych obejmujących zjawiska mechaniczne, cieplne, dynamikę płynów oraz elektromagnetyzm. Produkty Infolytica mają szerokie zastosowanie w projektowaniu wysokowydajnych zespołów elektromechanicznych stosowanych w różnych branżach, m.in. w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym, w elektronice użytkowej, urządzeniach elektrycznych, sprzęcie medycznym oraz w przemyśle ciężkim i energetyce.

- Od początku naszej działalności naszym priorytetem było dostarczanie na rynek wiodących rozwiązań odpowiadających na potrzeby dla inżynierów - powiedział prof. David Lowther, prezes i współzałożyciel firmy Infolytica. - W naszej ofercie są rozwiązania wysokowydajnej symulacji zjawisk elektromagnetycznych 3D. Wyniki takich symulacji można łączyć z efektami innych analiz i wykorzystywać w procesie projektowania w CAD. Dodatkowo, opracowaliśmy autorskie oprogramowanie MotorSolve służące do projektowania silników i napędów. Łączymy siły z liderem rynku PLM, aby zyskać dostęp do nowych technologii, zasobów i możliwości rynkowych.

- Od kilku lat blisko współpracujemy z firmą Infolytica i podzielamy ich wizję tworzenia najlepszych w branży rozwiązań symulacyjnych dla inżynierów i projektantów - wyjaśnił Roland Feldhinkel, dyrektor Działu Analiz Mechanicznych w firmie Mentor, podmiotu zależnego Siemens. - Infolytica wnosi do firmy Siemens wiedzę fachową i najnowsze rozwiązania z zakresu symulacji zjawiska elektromagnetyzmu. To idealne uzupełnienie bieżącej strategii firmy Siemens i Mentor w obszarze testów fizycznych i tworzenia zintegrowanych rozwiązań inżynierskich. Szczególnie cieszy nas możliwość rozszerzenia oferty o zagadnienia elektromagnetyzmu i techniki cieplnej, co znajdzie wykorzystanie w projektach z zakresu elektryfikacji pojazdów transportowych i autonomicznych.

Źródło: Siemens


Reportaże

Forum