Sirmax zwiększa moce produkcyjne

Sirmax zwiększa moce produkcyjne… Spółka Sirmax przeprowadziła inwestycję, której celem było zwiększenie mocy produkcyjnych zakładów zlokalizowanych w Kutnie. Fabryka będzie mogła rocznie wytwarzać o 8 tys. ton produktów więcej dzięki zakupowi nowej wytłaczarki dwuślimakowej Coperion ZKS 70, przeznaczonej do produkcji elementów z polipropylenu wzmacnianego włóknem szklanym. Inwestycja jest odpowiedzią na zauważalne zwiększenie popytu m.in. ze strony branży motoryzacyjnej.

Zakłady w Kutnie powstały w 2006 roku. Produkowane są w nich obecnie compoundy polipropylenowe z rodziny Isofil (z wypełniaczami mineralnymi) oraz Isoglass (wzmacniane włóknem szklanym). Łączna moc produkcyjna wynosi obecnie 40 tys. ton rocznie.

Sirmax to spółka włoska, z siedzibą w Cittadella w prowincji Padwa. Poza kutnowskimi zakładami firma posiada jeszcze cztery obiekty - trzy z nich znajdują się we Włoszech, jeden zaś w Brazylii. Spółka jest obecnie drugim co do wielkości producentem compoundów polipropylenowych w Europie.

Czytaj więcej: