Solidne wyniki biznesu WTH GmbH

Solidne wyniki biznesu WTH…

W dwunastym roku działalności na polskim rynku założona w Stade k. Hamburga dokładnie 30 lat temu firma Walter Thieme Handel GmbH (od imienia i nazwiska założyciela w skrócie WTH GmbH) odnotowała historyczne rekordy sprzedaży. Jej dodatki i surowce chemiczne do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, do powłok, klejów i farb, kompozytów oraz innych, pochodzące od renomowanych dostawców z 10 krajów Europy i Azji sprzedały się w wolumenie o kilkadziesiąt procent większym w stosunku do roku 2020.

Naturalnie po części sukces ten można wytłumaczyć powrotem światowej koniunktury gospodarczej po popytowym załamaniu w szczególnie pandemicznym roku 2020 - jednak to tylko jego część. Sztuka polega bowiem także na ciągłym i nieprzerwanym dostępie do wysokojakościowych produktów, co w świetle wielu przerwanych łańcuchów dostaw na światowych rynkach okazało się nad wyraz trudnym wyzwaniem dla olbrzymiej ilości firm we wszystkich branżach. WTH GmbH sprostała tym nowym wyzwaniom dzięki stabilnym kontaktom biznesowym, przyszłościowej polityce zakupowej i solidnym łańcuchom logistycznym, dzięki czemu ograniczenia pozostały do opanowania.

Dla WTH GmbH problem ten, jeśli zaistniał, to jedynie marginalnie - skierowana poza przemysłem tworzyw sztucznych i gumy także do producentów m.in. uszczelnień, materiałów termoutwardzalnych i tekstyliów szeroka oferta uniepalniaczy, wypełniaczy, modyfikatorów przetwórstwa i udarności, plastyfikatorów, stabilizatorów świetlnych/absorberów UV, przeciwutleniaczy, rozjaśniaczy optycznych, wosków i innych specjalistycznych dodatków była przez cały czas i jest obecnie nadal dostępna na bieżąco niemalże w całości. W tych chaotycznych z wielu względów czasach to bardzo pozytywny efekt mocno udanej dywersyfikacji źródeł dostaw połączony z wieloletnią już kontynuacją współpracy z wiarygodnymi i renomowanymi dostawcami, gdzie powtarzalna, wysoka jakość dostarczanych produktów jest standardem.

Wracając do wspomnianych, rekordowych wyników sprzedaży - na polskim rynku dla wywodzącej się z uniepalniaczy i dzisiaj będącej szczególnym specjalistą właśnie w tym zakresie firmy, nastąpiła mocna ekspansja sprzedaży w innym segmencie produktów, a mianowicie w tzw. dodatkach drobnych - „drobnych“ dlatego, gdyż ich zalecane dozowanie jest bardzo niewielkie. Rekordowymi bestsellerami okazały się stabilizatory UV (w szczególności typ WTH-UV 234), antyutleniacze (w szczególności typ WTH-AN 1010) oraz już wieloletni hit sprzedaży firmy w całej Europie, czyli rozjaśniacz optyczny WTH-Aufheller OB.

Powyższe trzy grupy produktów pochodzą z Chin - jednak w największej grupie produktów, której sprzedaż ilościowo i wartościowo uplasowała się w 2021 zaraz za ww. „dodatkami drobnymi“ listę bestsellerów otwierają włoskie uniepalniacze globalnego producenta i dostawcy Italmatch Chemicals S.p.A., działającego na rynkach od 1997 roku. Italmatch wyrobił sobie markę jako globalny dostawca czerwonych fosforów, które są stosowane jako bezhalogenowe dodatki zmniejszające palność w wielu polimerach, zwłaszcza w PA66 wzmocnionym włóknem szklanym.


wth-addforce

W rodzinie produktów bezhalogenowych tego włoskiego producenta znajdziemy przede wszystkim cztery następujące grupy uniepalniaczy:

Masteret® -  czyli ww. czerwone fosfory jako koncentraty osadzone na różnych polimerach, zwłaszcza w obszarze poliamidów.

Melagard® - środki zmniejszające palność na bazie melaminy - to własnie jeden z przedstawicieli tej grupy produktów, a mianowicie cyjanuran melaminy Melagard MC25 został najlepiej sprzedającym się uniepalniaczem w Polsce w roku ubiegłym (zastosowanie PA). Z kolei do głównie intumescentnych systemów zmniejszających palność farb i polimerów dedykowany jest fosforan melaminy Melagard MP.

Melagard®Intumescent - wysoce skuteczne kombinacje azotu i fosforu na bazie ww. Melagard i innych soli jako nowe, bezhalogenowe uniepalniacze tworzące warstwę intumescentną/izolacyjną.

Phoslite® - nowa generacja umożliwiających barwienie uniepalniaczy charakteryzująca się dużą zawartością fosforu do poliolefin oraz tworzyw technicznych.

Poza ww. uniepalniaczami z Włoch bardzo korzystnie sprzedażowo prezentuje się także grupa bezhalogenowych polifosforanów amonu (Addforce FR APP - drugie miejsce pod względem sprzedaży uniepalniaczy w roku 2021), których kilkanaście typów na różne zastosowania (od polimerów technicznych po kompozyty z domieszką drewna) jest w ciągłej ofercie WTH GmbH.

Wysoko specjalizowane dodatki i środki pomocnicze dla przetwórstwa polimerów i gumy oraz dla branż pokrewnych

Niemcy, 21682 Stade, Beguinenstr. 13