Specjaliści do spraw produkcji pilnie poszukiwani

Specjaliści do spraw produkcji… Portal GoldenLine opublikował wyniki statystyk dotyczących przedstawicieli najbardziej rozchwytywanych profesji, których poszukiwali pracodawcy za pośrednictwem Wyszukiwarki Kandydatów GoldenLine w maju 2018 roku. Zanotowano istotny wzrost znaczenia specjalistów do spraw produkcji, a także wzrost zapytań o kierowników odpowiedzialnych za optymalizację procesu produkcji i o osoby odpowiedzialne za projektowanie. Ten trend wyraźnie wskazuje, jak ważne jest podnoszenie swoich kwalifikacji w tych obszarach.

Opublikowane statystyki pokazują jasno, że po pierwsze, pracowników poszukiwano głównie w dużych miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź, Katowice). Po drugie, kierując się najbardziej popularnymi umiejętnościami opisanymi na profilu, wyodrębniono dwie grupy pracowników. Jedna związana jest ze znajomością narzędzi służących do zarządzania projektami. Druga bardzo popularna grupa to osoby mające umiejętności z zakresu projektowania, znające oprogramowanie Solidworks czy AutoCAD. To często w połączeniu ze znajomością języków obcych dawało niemalże gwarancję zainteresowania ze strony pracodawcy i wysłania oferty rekrutacyjnej. Wyraźnie świadczy to o powstaniu rynku pracownika właśnie w tym obszarze.

Kompetencje z certyfikatem

Rynek odczuwa duże zapotrzebowanie na specjalistów projektujących w Solidworks. W jaki sposób zdobyć takie kompetencje? Właśnie w tym celu powstały certyfikowane szkolenia Solidworks, organizowane przez dedykowane Centra Szkoleniowe.

Żadne szkolenie nie przyniesie realnych korzyści i nie będzie docenione na rynku pracy, jeżeli nie zakończy się uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu. W ramach kursu Solidworks organizowanego przez DPS Software, egzamin certyfikacyjny jest w cenie szkolenia. Tak więc od razu uzyskuje się stosowny dokument, będący kartą przetargową podczas negocjacji z przyszłym pracodawcą.

Specjalna oferta dla studentów

Studenci, decydujący się na szkolenia Solidworks organizowane przez firmę DPS Software, za cały kurs płacą tylko połowę jego regularnej ceny. W ten sposób uzyskują solidne wsparcie przy wejściu na rynek pracy. Dzięki umiejętności projektowania na przykład maszyn w technologii 3D natychmiast, nawet jeszcze bez zdania wszystkich egzaminów na studiach, podjąć mogą satysfakcjonującą pracę i zacząć budować swoje przyszłe zawodowe CV. Nie od bezpłatnych staży, ale od pełnopłatnej pracy.

Weronika Rogut, studentka Politechniki Warszawskiej zdradza: - W poszukiwaniu nowej pracy jest jak z grą w karty. Kiedy masz lepsze karty, to większe prawdopodobieństwo, że wygrasz i dostaniesz pracę. Aby zdobyć silną kartę, warto potwierdzić swoje umiejętności poprzez zdobycie cennych certyfikatów. Jednym z nich jest Certyfikat Solidworks CSWA. Pozycja ta znajduje się w moim CV i jest to często poruszany temat podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Popularność programów komputerowych, takich jak Solidworks jest bardzo duża, pracodawcy cenią sobie ich znajomość wśród studentów ubiegających się o staż czy pracę. Nie jest to mój ostatni certyfikat Solidworks.

Czytaj więcej:
Praca 45

Reportaże

Forum