Specjalistyczne tworzywa dla branży elektrycznej i elektronicznej

Specjalistyczne tworzywa dla…
Koncern LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, prezentuje swoje portfolio wysokowydajnych tworzyw sztucznych dla branży elektrycznej i elektronicznej na targach branżowych „Light + Building” we Frankfurcie. Głównym punktem tegorocznej prezentacji są związki o wyjątkowo wysokiej płynności przeznaczone do wydajnej pod względem kosztów produkcji części o cienkich ściankach i złożonej strukturze oraz mieszanki poliestrowe o bardzo dobrych właściwościach opóźniających zapalenie i mniejszej podatności na odkształcenia, które są przeznaczone do wytwarzania dużych i złożonych obudów. Koncern położy również nacisk na swoje niewzmacniane materiały na bazie politereftalanu butylenu (PBT), które mogą stanowić alternatywę dla amorficznych materiałów termoplastycznych, jeżeli chodzi o produkcję przełączników.

- Są to jedne z najważniejszych targów branżowych na świecie, gdzie prezentuje się technologie oświetleniowe i elektryczne oraz rozwiązania z zakresu automatyzacji budynków mieszkalnych i handlowych. W związku z tym to wydarzenie stanowi idealną okazję do zaprezentowania naszych najnowszych osiągnięć, jeżeli chodzi o serie produktów z poliamidu Durethan i poliestru Pocan, międzynarodowym partnerom z branży elektrycznej, elektronicznej i oświetleniowej, a także do tego, aby umocnić nasze relacje z klientami - wyjaśnia Marc Marbach, Kierownik Sprzedaży w segmencie E&E w jednostce biznesowej High Performance Materials (HPM) koncernu LANXESS. Koncern kładzie również znaczny nacisk na HiAnt, czyli kompleksowe portfolio usług dostosowanych do potrzeb branży elektrycznej i elektronicznej.

- Prezentujemy szerokie spektrum tworzyw konstrukcyjnych, które spełniają międzynarodowe standardy i pomyślnie przechodzą badania stosowane w branży elektrycznej i elektronicznej, np., pod kątem właściwości opóźniających zapalenie lub właściwości elektrycznych - zwraca uwagę Marc Marbach.

Znacznie krótsze cykle produkcyjne

Istnieje duży popyt na tworzywa termoplastyczne o wysokiej płynności ze względu na ich znaczną przewagę nad standardowymi materiałami pod względem właściwości przetwórczych, kosztów produkcji i swobody projektowania. Nasze materiały szczególnie dobrze sprawdzają się w produkcji tanich i lekkich konstrukcji oraz do miniaturyzacji podzespołów. Możliwe do osiągnięcia oszczędności można zilustrować na przykładzie układu blokady przełączenia wykonanego z materiału Pocan B3235XF. Związek PBT o wysokiej płynności umożliwił skrócenie cyklu produkcyjnego o 30%.

- Na targach pokazujemy też obudowę falownika wykonaną z materiału Durethan BG30XFN01. Ten poliamid 6, bezhalogenowy, zabezpieczony przed zapaleniem i wzmocniony włóknami szklanymi oraz mikrokulkami, wykazuje się nie tylko wyjątkową płynnością, ale również niezwykle niską podatnością na odkształcenia - opisuje Marc Marbach.

Niska podatność na odkształcenia i doskonałe właściwości opóźniające zapalenie

Pocan AF4120 i AF4130 są mieszankami poliestrowymi opracowanymi z myślą o dużych komponentach mieszkań. Są to materiały na bazie politereftalanu butylenu (PBT) oraz akrylowego estru akrylonitrylu i styrenu (ASA), które wykazują się niską podatnością na odkształcenia.

W badaniu przeprowadzonym przez amerykański instytut badawczy Underwriters Laboratories Inc. osiągają najlepszy wynik w postaci klasy V-0 (dla próbki o grubości 0,4 i 0,75 mm). Ponadto powierzchnie wykonane z nowych materiałów charakteryzują się bardzo dobrą jakością i jednocześnie niskimi emisjami (VDA 278).


LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A