Stopa wahliwa do zastosowań higienicznych

Stopa wahliwa do zastosowań…
W ofercie firmy Elesa+Ganter Polska dostępny jest najnowszy model nierdzewnej stopy wahliwej do zastosowań higienicznych. Nowy produkt nosi oznaczenie GN 341.2 i jest unowocześnioną wersją stopy GN 341.1, wyposażoną w gumową, białą podkładkę antypoślizgową. Konstrukcja taka pozwala na uniknięcie zabrudzeń podłoża powstających na skutek przestawiania maszyny.

Stopy serii GN 341.1 i GN 341.2 mogą być stosowane w miejscach, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższego stopnia higieny. Takie zastosowanie umożliwiają zarówno użyte do produkcji materiały, jak i specjalna konstrukcja stopy. Elementy konstrukcyjne wykonane są ze stali AISI 304 / AISI 303. Trzpień stopy nagwintowany jest tylko w części, która po wyregulowaniu wysokości zakrywana jest przez specjalną tuleję.

Specjalnie ukształtowane gniazdo przegubu uniemożliwia gromadzenie się brudu i ułatwia mycie. Dopełnieniem tej konstrukcji jest podkładka gumowa, wulkanizowana do podstawy stopy w celu wyeliminowania możliwości gromadzenia się bakterii pomiędzy tymi materiałami.

Potwierdzeniem faktu osiągnięcia najwyższego stopnia standardów higieny stóp wahliwych serii GN 341.1 i GN 341.2 jest uzyskanie certyfikatu Departamentu Rolnictwa USA (United States Department of Agriculture), zezwalającego na użycie stóp m.in. przy przetwórstwie mięsa i drobiu. Certyfikat potwierdza, iż element spełnia bardzo restrykcyjne amerykańskie przepisy.

Stopa wahliwa Elesa+Ganterbrak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska