Stradom rozpocznie recykling odpadów polipropylenowych

Spółka Stradom rozszerzy niebawem swoją działalność o recykling odpadów polipropylenowych. Grupa kapitałowa FAM, w skład której wchodzi Stradom, nabyła właśnie działkę w Częstochowie. Inwestycja jest wstępem do poszerzenia oferty firmy Stradom.

We wrześniu ubiegłego roku FAM ogłosił nową strategię swojego rozwoju. Zapisano w niej m.in. plany związane z wprowadzeniem spółki Stradom na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Głównym celem oferty, przewidzianej na pierwszą połowę przyszłego roku, będzie pozyskanie środków na realizację inwestycji w obszarze recyklingu odpadów polipropylenowych. Wstępem do tego jest zakup działki o powierzchni 15,5 ha, na której działalność miałaby się odbywać.

Polipropylen jest głównym surowcem produkcyjnym w segmencie tkanin technicznych, a Stradom już dziś specjalizuje się w recyklingu odpadów. Prowadzi bowiem recykling odpadów własnych. Jednak strategia Grupy FAM dla tego segmentu zakłada rozpoczęcie przetwórstwa również odpadów obcych i to oczywiście na skalę przemysłową.

W ocenie zarządzających Grupą FAM, przed recyklingiem odpadów polipropylenowych rysuje się bardzo optymistyczna przyszłość. Zaangażowanie się firmy Stradom w ten segment ma tylko wzmocnić aktualną pozycję spółki.

Realizowane właśnie nabycie terenów umożliwi zarówno przeprowadzenie inwestycji recyklingowych, jak również przyczyni się do przeniesienia obecnego zakładu produkcyjnego położonego w centralnej dzielnicy Częstochowy na obrzeża miasta.

Stradom jest aktualnie największym polskim producentem i eksporterem tkanin i przędz technicznych z polipropylenu. Podstawowe wyroby spółki to wysokiej jakości tkaniny polipropylenowe z przeznaczeniem do szycia worków kontenerowych, elastycznych typu big-bag.

Przedsiębiorstwo posiada ok. 45 proc. udziału w rynku polskim w tym segmencie. Oferuje też grupę tkanin specjalistycznych o szczególnych właściwościach użytkowych i różnorodnym zastosowaniu. Prawie połowę jego sprzedaży stanowi eksport. Główne rynki zbytu to: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Czechy i Węgry.

FAM Grupa Kapitałowa, to z kolei holding, obejmujący sześć spółek, które działają w branży odlewniczej, cynkowniczej, chłodniczej, tkanin technicznych i konstrukcji modułowych.


brak
 

Producent tkanin i przędz polipropylenowych

Polska