Suche odkażanie preform Sidel

Suche odkażanie preform Sidel…
Niemiecki Koncern Sidel udoskonalił właśnie swój opatentowany system Predis.

Stworzony przez Sidel system Predis, w przeciwieństwie do konwencjonalnego procesu odkażania butelek, jest unikalną technologią opartą na suchym odkażaniu preform przy użyciu niewielkiej ilości chemikaliów i bez użycia wody.

System początkowo był używany do napojów dystrybuowanych w łańcuchu chłodniczym, w systemie kolejnego chłodzenia produktów produktu od jego uzyskania aż do konsumpcji. Teraz jednak może być też stosowany dla produktów sprzedawanych w temperaturze otoczenia. Aseptyczne pakowanie przeznaczone jest do wydłużania trwałości produktu, w tym wypadku wrażliwych napojów takich jak soki, herbaty, napoje energetyczne sprzedawanych w temperaturze pokojowej.

Wpisz tytuł dla obrazu

Nowy system Combi Predis FMa jest innowacyjnym, prostym rozwiązaniem przeznaczonych do butelek PET powstających w technologii rozdmuchu, a także do wrażliwych produktów napełnianych w aseptycznych warunkach. Kluczową cechą systemu jest zdolność suchej sterylizacji preform. Oto bowiem dotychczasowe płukanie butelek zastąpione zostało suchą sterylizacją preform przy użyciu nadtlenku wodoru (H2O2).

Tego typu technologia przynosi liczne korzyści. Przede wszystkim Combi Predis FMa gwarantują wrażliwym napojom bardzo wysoki poziom higieny. To co wyróżnia nowość Sidel to także sytuacja, w której na tradycyjnych aseptycznych liniach do odkażania butelek wymaganych jest użycie każdego dnia 250 m3 wody i 200 litrów chemikaliów. Ponieważ Combi Predis FMa odkaża preformy przy użyciu nadtlenku wodoru, więc tym samym metoda ta nie wymaga użycia wody, a także niemal całkowicie redukuje użycie środków chemicznych i nie wywołuje powstawania ścieków. Inne korzyści płynące z wykorzystania systemu to choćby oszczędność energii i doprowadzenie do sytuacji, w której możliwe jest powstanie mniejszego śladu węglowego.

Dla lżejszych butelek jest jeszcze jedna zaleta: Oto bowiem mamy wówczas do czynienia z sytuacją, gdy wysoko temperaturowa sterylizacja preform zamiast butelek, pomoże uniknąć napięć termicznych, na które narażone byłyby puste butelki.

Czytaj więcej: Preformy PET 30 Butelki 208Reportaże

Forum

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Todarek12

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-09-07

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01

Todarek12

Opłacalność przewijania folii stretch 2020-08-26

Pmitas

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-08-19