Sumitomo (SHI) Demag konsoliduje swoje portfolio produktów

Sumitomo (SHI) Demag konsoliduje…
Konkurencyjne zalety maszyn elektrycznych, jak większa precyzja i dynamika przy znacznie zmniejszonym zużyciu energii, to tylko jeden z wielu powodów, dla których technologia ta w coraz większym stopniu napędza wydarzenia na rynku. Rozwój ten spowodował wzrost firmy Sumitomo (SHI) Demag w ciągu ostatnich kilku lat, prowadząc do zwiększenia inwestycji w wydajną i precyzyjną technologię maszyn z serii IntElect.

Różnica w cenie między wtryskarkami hydraulicznymi i w pełni elektrycznymi zmniejsza się z roku na rok. Fakt ten jeszcze bardziej podkreśla wyraźny trend idący w kierunku maszyn w pełni elektrycznych, szczególnie wśród typoszeregu maszyn o małej sile zwarcia.

- Maszyny w pełni elektryczne, takie jak IntElect stały się tak zaawansowane technicznie, że po uwzględnieniu wszystkich kryteriów, coraz więcej klientów uważa je za najkorzystniejszy wybór. Oprócz zalet technologicznych, takich jak dynamika, precyzja, powtarzalność, stabilność procesu i energooszczędność, decydujący jest stosunek ceny do wydajności i związany z tym szybszy zwrot z inwestycji - wyjaśnia Gerd Liebig, CEO Sumitomo (SHI) Demag.

Zgodnie z informacją zarządu, tempo wzrostu maszyn elektrycznych IntElect przewyższa wszystkie prognozy. Sprzedaż maszyn tej serii w ciągu ostatnich 12 miesięcy stanowiła niemal połowę sprzedaży. W związku z tym, aby odzwierciedlić trendy na rynku, firma dostosowuje swoje portfolio produktów.

- W Niemczech, zastępujemy produkcję małych maszyn hydraulicznych, naszą najlepszą technologią napędu elektrycznego. Od targów Fakuma 2018 nasze inwestycje w zakres siły zamykania do 1.200 kN przenoszą się całkowicie na serię IntElect - mówi Liebig.

Jednocześnie firma skupi się na hybrydowej technologii napędów dla maszyn do opakowań oraz na serwohydraulicznej technologii z układem zamykania kolanowego dla średnich i dużych maszyn. Seria szybkobieżnych maszyn El-Exis SP o sile zamykanie 1 500 - 7 500 kN uzupełnia katalog produktów firmy. Modułowy Systec Servo dla uniwersalnych zastosowań pozostaje dostępny w zakresie sił zamykania od 1 600 do 15 000 kN.

Liebig jest pewny jednego: "Precyzyjna maszyna IntElect jest naszym głównym produktem przyszłości. W zakresie siły zamykania pomiędzy 500 a 4 500 kN zapewniamy wyjątkowo szeroki zakres zastosowań. Nasze doświadczenie, dzięki dostarczeniu na rynek 65 000 w pełni elektrycznych maszyn, oraz własny rozwój i produkcja elektrycznych napędów zapewniły nam wyraźną przewagę technologiczną".

W dwóch niemieckich zakładach produkcyjnych wdrożono szeroki program inwestycyjny. W Wiehe, globalnym centrum kompetencji dla wtryskarek elektrycznych, najnowocześniejsze taktowe linie produkcyjne zwiększyły produkcję o 30%. Zakład w Schwaig, dzięki inwestycjom w nowe centra obróbcze, do końca tego roku niemal dwukrotnie zwiększy swoją zdolność produkcyjną obróbki płyt.

Sumitomo

Sumitomo (SHI) Demag reaguje na trendy na rynku konsolidując swoje portfolio, zastępując produkcję małych maszyn
hydraulicznych, swoją najlepszą technologią napędu elektrycznego


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83