Sumitomo (SHI) Demag na targach Plastpol 2022

Sumitomo (SHI) Demag na targach…

Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Polska, zaprezentuje na targach Plastpol 2022 na swoim stoisku w hali F, stoisko F-22,  najnowocześniejszy system wtrysku elastomerów LSR. Prezentowane gniazdo produkcyjne zawierać będzie w pełni zautomatyzowany system dozowania firmy Nexus na całkowicie elektrycznej wtryskarce IntElect 130/520-450. Z tym gniazdem bezproblemowo będzie zintegrowany robot z nowej serii robotów kartezjańskich SAM-C własnej marki. Zarówno system dozowania ServoMix Z200 firmy Nexus jak i samodzielnie opracowana automatyka SAM-C naszej firmy zostaną po raz pierwszy zaprezentowane w Polsce.

Demonstrowana będzie produkcja złożonego uszczelnienia osiowego do samochodów, które zostało zaprojektowane do formowania w formie 16-gniazdowej z bezpośrednim doprowadzeniem materiału. Opisywane uszczelnienie stawia wysokie wymagania produkcyjne. Trzeba dodać, że uszczelka musi być całkowicie i dokładnie uformowana, aby zapewnić pełną funkcjonalność, bez gratu i wypływek.  

Uszczelnienie wykonuje się za pomocą 2-płytowej formy firmy Nexus. Element ustalający utrzymuje wypraskę stabilnie po stronie wyrzutnika. Następnie jest odbierany i odkładany  robotem SAM-C – („handle & place” własnym produkcie Sumitomo (SHI) Demag). Do wtrysku zastosowany jest system dysz zamykanych igłowych zimnokanałowych i wtrysk bezpośredni. Konstrukcja formy przewiduje wymienne wkładki, co zapewnia bardzo wysoki poziom elastyczności produktu. Dzięki dużej stabilności procesu zapewnione są wysokie wymagania szczelności obowiązujące w branży motoryzacyjnej.

Dopasowane pod względem wydajności i stabilności przetwarzania

Ważną częścią innowacyjnego rozwiązania produkcyjnego jest system dozowania ServoMix Z200 firmy Nexus. System jest samonośny, a beczkę z materiałem (LSR) można szybko i bezpiecznie wymienić w ciągu zaledwie około pięciu minut pod kątem do 104 stopni. Posiada również liczne interfejsy do kontroli kolorów Trueflow Nano i funkcję kalibracji. Przepływy materiałów w nowej generacji systemów dozujących są mierzone z dużą precyzją w zakresie mikrolitrów dla materiału (LSR) i w zakresie nanolitrów dla barwnika.

Systemy dozujące Z200 mają szybko wymienny korpus pompy, a same gniazda pomiarowe znajdują się bezpośrednio na korpusie pompy. Nie są wymagane żadne dodatkowe połączenia węży, co ma ogromne znaczenie w medycynie. Kolejnym plusem jest szybkie czyszczenie ślimaków we wtryskarce. Ponadto wszystkie urządzenia mają nowo zatwierdzony interfejs OPC UA, który łączy dane pomiarowe systemu dozowania z danymi na IntElect 130/520-450. W ten sposób zapewniona jest identyfikowalność i pracujemy w sposób całkowicie stabilny procesowo. Czas wtrysku i system zbalansowania w formie można również odzwierciedlić we wtryskarce za pośrednictwem złącza VNC.

W porównaniu z układami hydraulicznymi najnowsze modele ServoMix wykazują niskie zużycie energii. Pracują w sposób bardziej zrównoważony, przy znacznie mniejszym zużyciu materiałów i braków. Regulując natężenie przepływu zgodnie z rzeczywistymi wymaganiami, użytkownicy mogą zaoszczędzić do 70% energii. Strata materiału spowodowana pozostałościami w beczce wynosi mniej niż 0,3%, co pozytywnie wpływa na oszczędność zasobów środowiska.


image-1-1