Świat opakowań spotka się w Düsseldorfie

Świat opakowań spotka się…
Na dwa miesiące przed rozpoczynającymi się w Düsseldorfie targami interpack 2014, w Warszawie odbyła się konferencja prezentująca najważniejsze punkty tegorocznej edycji targów. W spotkaniu wziął udział Thomas Dohse z Messe Düsseldorf, który wspólnie z Agnieszką Strzelczyk-Walczak z A.S. Messe Consulting, warszawskiego przedstawicielstwa targów, opowiedział dziennikarzom o przygotowaniach do odbywającej się co trzy lata imprezy.

W tym roku w dn. 8-14 maja w Düsseldorfie wystawi się ok. 2,7 tys. wystawców z 59 krajów całego świata, co czyni interpack najbardziej międzynarodową wystawą branży opakowaniowej. W 19 halach Messe Düsseldorf prezentowane będą najnowsze rozwiązania związane z techniką opakowaniową i procesową oraz ze środkami do pakowania. Istotnym czynnikiem wpływającym na rangę targów jest to, że aż 84 proc. gości to osoby decyzyjne, dzięki czemu interpack jest świetną platformą do prowadzenia dobrych interesów.

W tym roku w targach interpack wezmą udział 33 firmy z Polski - o 5 więcej niż przed trzema laty i tyle samo, co w 2008 roku. Ale liczba uczestników nie odzwierciedla zainteresowania targami, bowiem na liście oczekujących znajduje się dalszych 15 przedsiębiorstw. Ponadto powierzchnia zajmowana przez polskie firmy będzie w tym roku o blisko 50 proc. większa niż w roku 2011 i będzie wynosić 1323 m kw. Jak podkreślali prelegenci, znacznie większa liczba polskich wystawców mogłaby wziąć udział w targach pod warunkiem odpowiednio wcześniejszego zgłoszenia swojego udziału. W przypadku targów interpack termin zgłoszeń upływa na rok przed kolejną edycją.Targom interpack 2014 towarzyszyć będzie nowa impreza, wzbogacająca ofertę Messe Düsseldorf - components for processing and packaging. Ekspozycja będzie prezentowała ofertę firm produkujących napędy, sterowanie i sensory, urządzenia do przemysłowej obróbki obrazu, manipulatory, oprogramowanie przemysłowe i komunikację oraz kompletne systemy automatyzacji maszyn pakujących. Poza tym oferta skierowana jest do producentów części maszyn, podzespołów, osprzętu i urządzeń peryferyjnych oraz komponentów i materiałów pomocniczych do opakowań. Wystawa odbędzie się w dn. 8-10 maja równolegle do trzech pierwszych dni targów interpack na terenie Hali Miejskiej w Congress Center Süd (CCD Süd) na terenach targowych w Düsseldorfie.

Ciekawym elementem targów będzie także wydzielenie specjalnego obszaru dla opakowań metalowych. Metal Packaging Plaza będzie miejscem spotkań międzynarodowej branży opakowań metalowych i jej dostawców. Będzie tu można nie tylko wymienić się fachowymi informacjami na temat branży, lecz także zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami w branży.

Ponadto podczas targów prezentowana będzie inicjatywa Save Foods, wspólny projekt Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) i Messe Düsseldorf. Jej celem jest zredukowanie marnotrawstwa żywności w świecie. Rozwiązania, które mają pomóc w ograniczeniu strat i marnotrawstwa żywności będą także tematem tegorocznej edycji InnovationParc Packaging - miejsca prezentacji innowacyjnych rozwiązań w zakresie techniki opakowaniowej.