System jednoczesnego silikonowania z dwóch stron w procesie powlekania

System jednoczesnego silikonowania… Kroenert, światowy lider w produkcji niestandardowych systemów powlekania, drukowania i laminowania, wprowadza do swojego portfolio jednostkę nanoszącą powłoki do jednoczesnego silikonowania obu stron wstęgi materiału za pomocą bezrozpuszczalnikowych silikonów. Rozszerzając swoją ofertę produktów, Kroenert przeprojektował system ”roll-to-roll” służący specjalnie do tego celu. Ta jednostka powlekająca może być zastosowana w nowych liniach lub jako modernizacja w istniejących urządzeniach. Zmiana ta gwarantuje specjalną korzyść w liniach z suszeniem flotacyjnym ponieważ odbywa się tam bezdotykowy transport wstęgi materiału. Ta jednostka zmniejsza koszty sprzętu i obsługi. Proces dwustronnego silikonowania jest szczególnie odpowiedni dla wstęg papieru używanego do taśm samoprzylepnych czy materiałów graficznych.

Jednoczesne powlekanie przedniej i tylnej strony wstęgi papieru uniemożliwia wysychanie papieru, a maszyna do powlekania jest znacznie krótsza i zajmuje mniej miejsca. Co więcej, system wymaga mniejszej liczby operatorów, pozwalając jednej osobie nadzorować dwie powłoki jednocześnie. Ponieważ potrzebna jest tylko jedna suszarka, proces jest wydajniejszy i zużywa mniej energii. Jednostka silikonująca może być również wykorzystywana do jednostronnego powlekania i elastycznie działać z innymi podłożami i silikonami w dowolnym czasie.

- Nasza nowa jednostka silikonująca, która jednocześnie pokrywa obie strony wstęgi za pomocą technologii „roll-to-roll”, okazała się skuteczna i stanowi wyjątkowo ważne rozwiązanie w ofercie najwyższej jakości produktów, w której do tej pory głównie znajdowały się systemy z grawerowanymi wałkami do obustronnego powlekania - mówi Wolfram Szczepaniak, Dyrektor ds. Technologii, Kroenert. - Rozbudowa naszych linii produkcyjnych o wydajne rozwiązania do powlekania jest procesem ciągłym, ponieważ przeprowadzamy już kolejne testy w naszym Centrum Technologicznym.

Kroenert:
Od 1903 roku Kroenert rozwija, projektuje i produkuje niestandardowe rozwiązania pod klucz w dziedzinie technologii powlekania materiałów takich jak: papier, folia i folia aluminiowa. Poza kompletnymi liniami firma dostarcza kompleksową gamę stacji nawijania i odwijania z wykorzystaniem ponad 60 modułowych systemów powlekania i zaawansowaną technologią suszenia, nawilżania i systemów laminowania. Produkty wytwarzane na maszynach KROENERT są wykorzystywane w branży opakowań giętkich, do zastosowań technicznych, energii odnawialnej, a także ochrony środowiska. Siedziba firmy KROENERT zlokalizowana jest w Hamburgu, gdzie znajdują się również własne ośrodki badawcze-rozwojowe. Reprezentowana jest przez agentów na całym świecie. KROENERT i powiązane z nim firmy zatrudniają łącznie około 350 osób. Więcej informacji na stronie www.kroenert.de

Wyłącznym przedstawicielem firmy KROENERT na Polskę jest firma KF Technologie Piotr Kaczyński.

Czytaj więcej:
Ekstrudery, termoformierki, materiały do
 

Ekstrudery, termoformierki, materiały do termoformowania, linie do laminacji, powlekania oraz rozwiązania bio

Polska