System powlekający firmy SAM Technologią Roku 2015

System powlekający firmy SAM… Międzynarodowe Stowarzyszenie Metalizatorów, Wykonawców Powłok i Laminacji AIMCAL uhonorowało Technologiczną Nagrodą Roku 2015 firmę SAM North America z Phoenix, oddział koreańskiego producenta Sung An Machinery Co. Ltd. Uznanie jurorów zdobył szczelinowy system dozujący z serii SDC. Nagroda została wręczona 19 marca na dorocznym zebraniu zarządu grupy.

Opatentowany szczelinowy system dozujący został opracowany w Oddziale Sungan Printed Electronics Laboratory (SPEL). System został zaprojektowany w taki sposób, aby uzyskać cienki i jednolity profil powłoki. Zintegrowany monitoring procesu maksymalizuje jakość i konsystencję produktu końcowego. Dzięki systemowi rejestracji obrazu operator precyzyjnie reguluje szczelinę dozującą powłokę. Inne kamery monitorują w czasie rzeczywistym menisk on-line oraz prostoliniowość nanoszonych pasków powłoki. Aplikacja obejmuje powłoki funkcjonalne na materiałach opakowaniowych i elektronicznych, foliach optycznych, barierowych, drukowanej elektronice czy ogniwach paliwowych.

Jury było pod wrażeniem zintegrowanego procesu monitorowania i kontroli, odnotowując, iż "technologia dozowania szczelinowego oddziałuje na wiele dziedzin przemysłu". Członkowie kapituły przewidują, że system powiększy zakres produktów które będą mogły być powlekane z roli na rolę.

Obecna na rynku od 50 lat spółka SAM (Sung An Machinery) projektuje i produkuje maszyny, urządzenia i akcesoria dla przemysłu drukującego i uszlachetniającego do konwertowania papieru, filmu i folii. Portfolio produktów SAM obejmuje: ekstruzję, maszyny do laminacji wodnej, rozpuszczalnikowej i bezrozpuszczalnikowej, maszyny powlekające i lakierujące, maszyny drukujące rotograwiurowe i suszarki flotacyjne. Firma SAM dotychczas sprzedała i zainstalowała ponad 600 linii w 26 krajach na świecie. Przedstawicielem SAM w Polsce jest firma Technograph.

Czytaj więcej:
Nagrody 269
Maszyny 599

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę opakowań: aktywacja powierzchni plastikowych Corona Plus; czyszczenie wstęgi papieru i folii, dejonizacja, antystatyka, linie do ekstruzji powlekającej, laminacji, konwertowania i druku rotograwiurowego, doradztwo techniczne, sprzedaż nowych i używanych urządzeń oraz maszyn, serwis, relokacja maszyn, instalacja i deinstalacja

Polska, 30-390 Kraków, Zawiła 61