Systemy KAN na stadionach Euro 2012

Systemy KAN na stadionach Euro 2012
Firma KAN, to kolejne przedsiębiorstwo z szeroko pojętej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, która wykorzystuje koniunkturę przed Euro 2012.

Firmowe instalacje rurowe KAN-therm znalazły zastosowanie w obiektach powstałych z myślą o przyszłorocznym czempionacie. Stało się to możliwe, bowiem stadiony to nie tylko płyta boiska i trybuny, ale też klimatyzowane i ogrzewane loże, restauracje i sklepy, do których trzeba dostarczyć ciepło i chłód. To także podziemne parkingi z instalacjami przeciwpożarowymi i setki pomieszczeń sanitarnych, do których należy doprowadzić wodę. Wyposażenie takich obiektów w niezbędne instalacje jest dużym wyzwaniem. Aby mu sprostać trzeba sięgnąć też po systemy wykonane m.in z tworzyw sztucznych. I takie właśnie dostarcza KAN.

Na areny we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i zwłaszcza w Warszawie, KAN dostarczył kilometry rur tworzywowych i tysiące złączek instalacyjnych. Użyto ich do budowy instalacji wodociągowych i grzewczych, instalacji technologicznych i przeciwpożarowych oraz ogrzewania płaszczyznowego. Również obiekty na Ukrainie wyposażone zostały przez KAN. W systemie KAN-therm wykonano m.in. instalacje stadionów we Lwowie i Kijowie, a także w Dniepropietrowsku.

Oferta firmy KAN dla wspomnianych obiektów obejmuje nie tylko typowe instalacje wewnętrzne, ale zawiera także komplet elementów niezbędnych do wykonania instalacji ogrzewania murawy boisk piłkarskich i lekkoatletycznych oraz podłóg hal sportowych. Należą do nich wykonane z rur polietylenowych kolektory z króćcami przyłączeniowymi oraz rury grzejne z polietylenu o średnicach 18, 20 lub 25 mm wraz z listwami mocującymi przewody do podłoża.

Systemy KAN na stadionach Euro 2012Czytaj więcej: Rury 75 Budownictwo 169