Systemy gorącokanałowe SEIKI nagrodzone na targach Plastpol

Systemy gorącokanałowe SEIKI…
Systemy gorącokanałowe SEIKI otrzymały wyróżnienie od komisji konkursowej targów Plastpol 2017 w kategorii „Narzędzia i oprzyrządowanie do przetwórstwa tworzyw sztucznych”.

Wadim Plast od ponad 20 lat dostarcza na rynek polski systemy gorącokanałowe. Oprócz własnych systemów GK Wadim Plast oferuje też rozwiązania japońskiej firmy SEIKI, która jest jednym z dwóch największych producentów systemów gorącokanałowych na rynku japońskim, jednocześnie dostarczając swoje rozwiązania na całym świecie. W Europie największymi rynkami SEIKI są Niemcy i Wielka Brytania, a od tego roku dzięki współpracy z Wadim Plast firma SEIKI zyskała możliwość szerokiego zaistnienia na rynku Polskim. Nie jest to jednak pierwsze spotkanie tego producenta z polskimi przetwórcami tworzyw sztucznych. Systemy SEIKI są obecne na naszym rynku od wielu lat mając bardzo dobrą opinię klientów, szczególnie dzięki wyjątkowej precyzji i trwałości, a przede wszystkim unikalnym rozwiązaniom technicznym czyniącym te systemy wysoko specjalistycznym produktem ukierunkowanym na przetwórstwo najbardziej wymagających tworzyw technicznych.

systemy gorącokanałowe


Na czym polega specyfika systemów SEIKI? Firma SEIKI, jako jedyna na świecie wdrożyła dysze z grzanymi końcówkami. Końcówki dysz grzane niezależnie od stref grzewczych korpusów dyszy pracują jako rzeczywiste zawory termiczne. Rozwiązanie to dostępne jest zarówno dla dysz otwartych jak i zamykanych igłowo. Grzanie końcówki dyszy jest impulsowe, rozpoczyna się w momencie zamknięcia formy i trwa aż do zakończenia fazy docisku.

grzanie końcówki dyszy


a) Rozgrzanie końcówki dyszy - otwarcie przewężki
b) wyłączenie grzania końcówki - zakrzepnięcie przewężki

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dwa atuty decydujące o powodzeniu procesu wtrysku:
  • kontrolujemy i wpływamy na temperaturę w obszarze przewężki, dzięki czemu możliwe staje się poprawne wtryskiwanie tak wymagających tworzyw jak PBT, PPS, PA66, PA12, PEEK, itd.
  • zapewniamy drożność przewężki podczas całego trwania faz wtryskiwania i docisku
  • uzyskujemy wysoką jakość śladu w punkcie wtrysku.
Ślady w punkcie wtrysku:

ślady w punkcie wtrysku


a) bez grzania końcówki dyszy
b) z grzaną końcówką dyszy

Oferta SEIKI obejmuje zarówno systemy GK jak i regulatory temperatury. Systemy GK to zarówno układy oparte na dyszach otwartych jak i systemy zamykane igłowo. Dzięki szerokiemu spektrum dysz SEIKI dostarcza rozwiązania do wtrysku bardzo małych precyzyjnych detali (np. elementy przekaźników, elementy medyczne) jak i duże w pełni okablowane i zmontowane systemy dla przemysłu motoryzacyjnego. Propozycję dysz uzupełniają również rozwiązania do wtrysku bocznego oraz miniaturowe dysze zestawiane w pakiety, w których odległość między punktami wtrysku wynosi nawet jedynie 8mm.

seiki dla motoryzacji
System SEIKI dla przemysłu motoryzacyjnego.


- Wyróżnienie targów Plastpol 2017 jest potwierdzeniem nowatorskiego spojrzenia firmy SEIKI na koncepcję systemów gorącokanałowych. Jesteśmy przekonani, że wspólne działania Wadim Plast i SEIKI pozwolą na wprowadzenie systemów GK w obszary, w których dotychczas było to ograniczone ze względu na szczególne wymagania termiczne tworzyw technicznych - mówi Jolanta Zawada z firmy Wadim Plast.

wyróżnienie seiki na plastpolu