Targi Ekotech już za kilka dni

Targi Ekotech już za kilka…

Już za kilka dni rozpocznie się XXI edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech. Tegoroczna wystawa odbędzie się 26 i 27 lutego w Targach Kielce. Ubiegłoroczna - jubileuszowa edycja zgromadziła w Kielcach 62 firmy z 8 krajów.

Wystawcy po ubiegłorocznych targach zauważyli duży wzrost zleceń i chwalili możliwość odbycia wielu spotkań biznesowych.  - Warto tutaj przyjeżdżać - słowa Grzegorza Końki z firmy Protechnika to chyba najlepsze podsumowanie, nie tylko jubileuszowej edycji, ale całej historii targów Ekotech. Od 20 lat Targi Kielce organizują biznesowe spotkania branży komunalnej, dając profesjonalistom miejsce na zawarcie nowych kontaktów oraz przedstawienia oferty.

Targi Ekotech to wydarzenie, które przyciąga największe polskie, ale także zagraniczne firmy związane z branżą komunalną. W ubiegłym roku swoje produkty zaprezentowało 62 firmy z Polskim Belgii, Francji, Korei Południowej, Niemiec, Rumunii, Szwajcarii i Włoch. Wśród nich znaleźli się producenci ekologicznych i biodegradowalnych worków na śmieci, kontenerów, prasownic czy kontenerów. Nie zabrakło pojazdów do wywozu nieczystości, ale także urządzeń służących utrzymaniu ich w czystości.

Warto dodać, że targi Ekotech to także rozwiązania służące zachowaniu porządku na ulicach i chodnikach miast. Firmy zaprezentowały więc ciągniki porządkowe, a także te posiadające specjalne wyposażenie czyszczące. Wśród wystawców pojawiły się także firmy proponujące nowoczesne rozwiązania z zakresu IT - a więc urządzenia monitorujące ilość i rodzaj odpadów gromadzonych w śmieciarkach czy prowadzące kierowców wozów po odpowiednich trasach.

Marek i Edek gośćmi specjalnymi Ekotechu

Gośćmi specjalnymi tegorocznych XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami będą Marek i Edek, czyli najbardziej rozpoznawalni złomiarze w naszym kraju. Uczestnicy popularnego programu rozrywkowego będą gościć w Targach Kielce podczas pierwszego dnia Ekotechu. W trakcie godzinnej rozmowy opowiedzą o tym czym się zajmowali dawniej i jak tak naprawdę zaczęła się ich przygoda ze zbieraniem złomu. W jaki sposób udział w programie zmienia dotychczasowe życie i jak to jest tak nagle stać się popularnym? Między innymi na te pytanie postarają się odpowiedzieć goście specjalni targów.

Szeroka oferta konferencji i sympozjów

Tegorocznym targom towarzyszyć będzie szereg imprez branżowych:

VIII Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami - MIFOD

Forum poświęcone będzie sytuacji branży gospodarki odpadami po wdrożonych zmianach legislacyjnych oraz perspektywom na najbliższy czas. Konferencja jest próbą zdiagnozowania sytuacji po zmianach w ustawie o odpadach, ustawie o utrzymaniu czystości, czy obowiązkach wynikających z nowych konkluzji BAT i rozporządzeń ministerialnych. Ma ona także być podpowiedzią, jaką strategię powinny przyjąć samorządy, firmy komunalne, czy też instalacje, aby odnaleźć się w nowej sytuacji. Prelegentami będą prawnicy, technolodzy, kadra zarządzająca firm zbierających i przetwarzających odpady oraz naukowcy związani z branżą. Konferencja, skierowana do samorządowców, przedsiębiorców i osób zainteresowanych problematyką odpadową, będzie się odbywać w sali konferencyjnej na terenie targów. 

Data konferencji: 26.02.2020 r., 10.00-16.30

Miejsce: sala konferencyjna F1, Targi Kielce

Organizator: AK Nova

Aktualne przepisy dla stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania

 • Minimalne wymagania dla funkcjonowania stacji demontażu pojazdów
 • Monitoring miejsc magazynowania odpadów
 • Zasady gospodarowania odpadami w tym magazynowania odpadów
 • Ewidencja opakowań na stacji demontażu (w przypadku sprzedaży części z demontażu)
 • Zasady zagospodarowania gazu LPG oraz czynnika chłodniczego z klimatyzacji
 • Zasady odprowadzania ścieków przemysłowych ze stacji demontażu (operaty i pozwolenia wodnoprawne)
 • Baza Danych Odpadowych - omówienie działania systemu od 1 stycznia 2020 r. 

Data konferencji: 26.02.2020 r., 10.00-14.00

Miejsce konferencji: sala konferencyjna F3, Targi Kielce

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO

Dokumentacja i opracowania dla podmiotów gospodarczych i samorządów - porady i doświadczenia

 • Inwentaryzacje na terenie gminy: azbest i zbiorniki bezodpływowe.
 • Omówienie ogólnopolskich badań dotyczących ocen oddziaływania na środowisko. Wnioski w celu usprawnienia systemu.
 • Baza danych odpadowych - o czym warto informować przedsiębiorców w gminie.
 • Strategia elektromobilności w gminie. Jakie podjąć działania?

Ponadto omówione zostaną tematy ważne dla samorządów związane z przyszłością - takie jak elektromobilność. Eksperci wyjaśnią jakich informacji udzielać na temat Bazy Danych Odpadowych - jakie obowiązki mają przedsiębiorcy oraz jak prowadzić ewidencję. Wykład pozwoli pracownikom urzędów na zapoznanie się z podstawowymi informacjami, które będą mogli przekazywać przedsiębiorcom w gminie. Przedstawione również będą wyniki ogólnopolskich badań dotyczących procedur ocen oddziaływania na środowisko. 

Data konferencji: 27.02.2020 r., 10.00 -14.00

Miejsce konferencji: sala konferencyjna F3, Targi Kielce

Organizator: Ekolog Sp. z.o.o.

Racjonalne gospodarowanie odpadami

 • Baza danych o odpadach.
 • Poprawa konkurencyjności MŚP działających w łańcuchu wartości recyklingu metali związane z przejściem na GOZ.
 • Jak mierzyć gospodarkę o obiegu zamkniętym? 

Data konferencji: 27.02.2020r. 

Miejsce konferencji: sala konferencyjna F1, Targi Kielce

Organizator: Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowy Klaster Kluczowy

Prelekcja w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy służb komunalnych

Każdy z aktywnych członków Koalicji posiada unikatowe doświadczenie i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy służb komunalnych. Stąd proponujemy cykl krótkich, 15 minutowych wystąpień, które dzięki swojej dynamicznej formule w ciekawy i ekspresyjny sposób omówią wybrane ważne zagadnienia z zakresu np:

 • Prawo regulujące BHP w branży komunalnej, Paweł Legutko
 • Gospodarka paliwowa i rozwiązania GPS w zbiórce odpadów, Mikołaj Mąka, Koordynator Działu Logistyki, Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o.
 • Niestandardowe przykłady działań na rzecz bezpieczeństwa w MBP i przy zbiórce odpadów, Ewa Oleszycka, Z-ca Kierownika Działu Obsługi Klientów Kluczowych.
 • Bezpieczna baza.
 • Edukacja pracowników w zakresie BHP, Patryk Kot, Główny Specjalista ds. BHP, ENERIS Surowce.
 • Systemy monitorowania i ciągłego doskonalenia systemów BHP, Rajmund Pogoda, HSEQ Manager, PreZero
 • Edukacja mieszkańców wspierająca bezpieczeństwo pracowników komunalnych, Magdalena Sułek-Domańska, Dyrektor ds. Komunikacji , ENERIS Surowce
 • Ergonomia pracy kierowcy zawodowego, Paweł Ząbek, Inżynier BHP

Data konferencji: 27.02.2020r., 12.00-14.30

Miejsce konferencji: sala konferencyjna F-10, Targi Kielce

Organizator: Koalicja BHP: Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami, ENERIS Surowce

Źródło: Targi Kielce

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska