Targi Enex i Ekotech - energetycznie i ekologicznie pod jednym dachem

Targi Enex i Ekotech - energetycznie…

Energia i ochrona środowiska to tematy, które dotyczą każdego z nas. Co roku w Kielcach organizowane są wystawy dedykowane branży energetycznej oraz komunalnej. XXII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVII Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex/ Enex Nowa Energia trwały od 27 do 28 lutego, zaś XX Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech kończą się w dniu dzisiejszym. Tegorocznym wydarzeniom towarzyszył także I Kongres Ekologii Powietrza - #Antysmog.

Targi Enex/ Enex Nowa Energia od lat stanowią miejsce spotkań branży energetycznej, ułatwiają kontakt między przedsiębiorcami skupiającymi wokół energii pozyskiwanej w tradycyjny, ale także nowatorski sposób. Targi Enex/Enex Nowa Energia przeznaczone są dla branżowych zwiedzających, którzy pragną nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki zawodowej oraz OZE, ale także dla osób, które chcą zapoznać się z ekologicznymi i energetycznymi nowościami. Wśród firm nie zabrakło producentów paneli fotowoltaicznych, kotłów grzewczych czy pomp ciepła.

Nagrody i wyróżnienia przyznane na targach Enex/Enex Nowa Energia 2019

Medale Targów Enex 2019:

  • Galmet Sp. z o.o. Sp.K. - Głubczyce za pompę ciepła Spectra Smart - z podgrzewaczem do c.w.u.
  • Nibe Biawar Sp. z o.o. - Białystok, za inteligentny i wielozadaniowy system grzewczy NIBE
  • Defro Sp. z o.o. - Warszawa, za Bio Slim Plus - ekologiczny kocioł na biomasę Klasy 5 oraz Ecodesign

Wyróżnienia Targów Enex 2019:

  • Edward Biel producent rozdzielnic elektrycznych - Liszki za stację ładowania pojazdów elektrycznych - EVB
  • Politechnika Świętokrzyska - Kielce za silniki do pracy w warunkach niebezpiecznych
  • Solar PV Krzysztof Dorynek - Starogard Gdański za Panele fotowoltaiczne ZNShine GIZera Graphene

Targi Ekotech to jedno z najważniejszych wydarzeń branży komunalnej w Polsce. Do kieleckiego ośrodka wystawienniczego przyjeżdżają najwięksi krajowi i zagraniczni wystawcy związani z ochroną środowiska oraz gospodarką odpadami. Wśród nich znajdują się firmy produkujące kontenery, oczyszczacze powietrza, czy śmieciarki. Wielu wystawców podkreśla, że Targi Ekotech to miejsce, w którym nie tylko mogą zaprezentować swoją ofertę szerokiej publiczności, ale przede wszystkim podpisać kontrakty i umowy na dostawę sprzętu.

Nagrody i wyróżnienia przyznane podczas targów Ekotech 2019

Medale Targów Kielce

  • Protechnika sp. z o.o. sp.K., Łuków za Mobilną rozrywarkę worków
  • Eneris Surowce S.A., Kielce za Koalicję 5 frakcji

Wyróżnienia Targów Kielce

  • Coinvest sp.zo.o., Kraków za Kontener do zbiórki tekstyliów: CLASSIC 2 GS
  • Nestro PPHU sp.zo.o., Stare Olesno za Ekoinnowacyjne filtry odpylające "JET" z systemem gaszenia iskier

Antysmog w Targach Kielce

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, zanieczyszczone powietrze zabija rocznie 7 milionów osób! Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie - 36 na 50 miast wskazanych przez Światową Organizację Zdrowia, jako najmocniej zadymione, znajduje się w naszym kraju.

Wczoraj Targi Kielce odwiedzili przedstawiciele rządu: wicepremier Jarosław Gowin oraz Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, biorąc udział w otwarciu I Kongresu Ekologii Powietrza.


Kongres podzielono na cztery panele - pierwszy, który rozpoczął się o 10:00 dedykowany był dzieciom i młodzieży ze szkół województwa świętokrzyskiego. Przygotowano dla nich m.in. warsztaty dotyczące elektromobilności, które przeprowadzilo Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności.

Oficjalnie konferencja rozpocząła się 12:00, a udział w wydarzeniu wzięli, oprócz wicepremiera Gowina i minister Emilewicz, prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz Andrzej Mochoń - prezes Targów Kielce.

Pierwszy panel poświęcono samorządom, urzędnikom, a także wszystkim osobom podejmującym decyzje środowiskowe. Zaprezentowane zostały przykłady dobrych praktyk z gmin należących do Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego - m.in. z Morawicy, Nowin i Chmielnika.

Kolejna część Kongresu Ekologii Powietrza przeznaczona została dla właścicieli przedsiębiorstw, oferujących produkty proekologiczne oraz szefów firm, których działalność wpływa na jakość powietrza. Organizatorzy przygotowali szereg wystąpień dotyczących elektromobilności, zagrożeń wynikających z niskiej emisji, a także propozycji urządzeń poprawiających jakość powietrza.

Podczas ostatniej części spotkania dedykowana jest mieszkańcom Kielc i regionu. W panelu wziął udział Prezydent Bogdan Wenta, a także przedstawiciele jednostek i wydziałów Urzędu Miasta. Podczas dyskusji kielczanie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób miasto walczy ze smogiem, jakie programy proekologiczne są realizowane przez władze i w jaki sposób można z nich skorzystać.

W spotkaniu, oprócz prezydenta Wenty, udział wzięli Katarzyna Kitlińska z WFOŚ i GW, która zapoznała uczestników z zasadami programu Czyste Powietrze. Grzegorz Wnuk z Wydziału Zarządzania Energią UM Kielce przedstawił Program Ograniczania Niskiej Emisji, natomiast Jan Karwiński z Miejsckiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach przedstawił skutki ograniczania wpływu działania MPEC na środowisko.

BIZNES PLUS
••

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska