Targi Innoform: Sukces napędzany pasją

Nasza marka sprawia, że chętnie współpracują z nami inni organizatorzy eventów, realizując swoje targi cyklicznie w naszym EXPO Kraków. To m.in.: Targi branży kosmetycznej LNE czy Targi Biżuterii i Zegarków Jubinale. Rokrocznie w naszym kalendarzu znajdują się kongresy i konferencje. W tym roku odbyły się już Kongres Eurobiotech i Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka, przed nami Międzynarodowa Konferencja Spektroskopii Molekularnej. Naszym targom towarzyszą szkolenia i warsztaty, do których zapraszamy branżowych ekspertów. Udział w naszych wydarzeniach stwarza szansę poznania oferty wystawców, ale również poszerzenia wiedzy. Przygotowujemy też nowe, autorskie projekty, z którymi wystartujemy w 2023 r.

Wspomniała pani o Międzynarodowych Targach Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform. W związku z tym wydarzeniem nasuwają się 2 pytania. Wystawa odbywa się w Bydgoszczy. Pierwsze pytanie zatem brzmi, czy jest to naturalne dla organizatora targów, dysponującego przecież nowoczesnym obiektem w Krakowie o powierzchni 14 tys. m2?

Nowoczesny i odpowiednio przygotowany obiekt to jedno, ale jest jeszcze druga, ważniejsza kwestia - branżowi zwiedzający, do których kierowana jest oferta targowa. Czasami to my, organizatorzy i wystawcy, jedziemy do nich, do miejsc, w których odbiorców jest najwięcej. Od lat z powodzeniem organizujemy Targi Opakowań Packaging Innovations w Warszawie, gdzie siedziby mają największe centrale firm związanych z branżą opakowaniową, czy Targi Stomatologiczne Dentamed, skierowane do dolnośląskich stomatologów. Gdy w 2016 r. nawiązaliśmy współpracę z Bydgoskim Klastrem Przemysłowym, poznaliśmy lepiej Polską Dolinę Narzędziową, w której działa prawie 1000 firm zajmujących się produkcją narzędzi specjalnych i przetwórstwem tworzyw sztucznych. Naturalnym było więc zorganizowanie Targów INNOFORM właśnie w Bydgoszczy, w sercu regionu, gdzie przedsiębiorców z branży narzędziowej i przetwórczej jest najwięcej.

zwiedzajacy-targi-innoform-wg-branz

Powiedziała pani, że targi Innoform organizowane są we współpracy z zewnętrznym partnerem. Czy jest to często praktykowane rozwiązanie i jakie są korzyści wynikające z takiej kooperacji?

Jest to praktyka znana i sprawdzona od wielu lat w krajach zachodnich, od jakiegoś czasu coraz częściej spotykana w Polsce. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Organizując targi z partnerem z danej branży, wzajemnie uzupełniamy się i wspieramy swoją wiedzą, doświadczeniem i kontaktami. Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa wyszedł z pomysłem i propozycją organizacji wydarzenia dla branży narzędziowo-przetwórczej. Dysponując szeroką wiedzą i znajomością tej gałęzi przemysłu, kontaktami w przedsiębiorstwach i instytucjach naukowych, poszukiwał wiarygodnego i sprawdzonego partnera - organizatora targów i konferencji. Nasza firma, posiadając wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez przemysłowych, wniosła do tej współpracy know-how, zaangażowanie i wiedzę, niezbędne do wdrożenia pomysłu targów INNOFORM w życie. Od 5 lat współpracujemy i organizujemy cenione w branży wydarzenie, a efekty tej współpracy będzie można zobaczyć już niebawem w Bydgoszczy.


Czytaj więcej:
Targi 1260
Wywiad 292

Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska

Reportaże

Forum