Targi Innoform: Sukces napędzany pasją

A czy są jakieś minusy? Nie lepiej byłoby organizować wystawę własnymi siłami?

W naszej kooperacji nie ma minusów. Taka sama etyka pracy, doświadczenie, zgodność w obranych kierunkach rozwoju targów, wspólna odpowiedzialność za wydarzenie i działania partnera. Przez ostatnie 5 lat poznaliśmy się dobrze. A jeśli mamy odmienne zdanie na jakiś temat, to staramy się szybko osiągnąć kompromis dla dobra naszych targów. W kontekście Targów INNOFORM pewną niedogodnością są większe koszty, przede wszystkim wynajmu obiektu na tydzień.

Aktualny numer „Plast Echo” jest oficjalnym przewodnikiem po targach Innoform, więc czytelnicy znajdą w nim wyczerpujące informacje na temat tej wystawy; proszę jednak powiedzieć w skrócie czego możemy się spodziewać w tym roku?

Bogata i sprofilowana tematycznie oferta wystawców prezentowana na stoiskach to jak zawsze największy atut targów INNOFORM. Zadbaliśmy także o wartościowy i merytoryczny program towarzyszący, ukierunkowany na obecnie stojące przez branżą wyzwania. Tegoroczna Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza poruszy tematykę Przemysłu 4.0. w branży narzędzi specjalnych i przetwórstwa oraz problematykę skracania globalnych łańcuchów wartości jako szansy dla branżowych przedsiębiorstw.

Nie zabraknie też cenionej Giełdy Kooperacyjnej, która w tym roku będzie miała formułę hybrydową. Rozmowy odbędą się w formie tradycyjnych spotkań przy stolikach podczas targów, lub na specjalnej platformie internetowej. Dopełnieniem oferty będzie Strefa Kariery, gdzie wśród ofert można znaleźć zarówno nową pracę, jak i wartościowego pracownika.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak w przyszłości będą wyglądały targi i konferencje? Czego nauczyła nas pandemia? Nowe technologie z pewnością pomogły utrzymać relacje podczas izolacji, ale wydaje się, że nie jesteśmy jeszcze gotowi na całkowite wejście do świata wirtualnego. Przynajmniej nie w branży targowej.

Rzeczywiście podczas pandemii, gdy ze względów bezpieczeństwa, ale również z powodu wprowadzonych obostrzeń, tradycyjne spotkania nie były możliwe, zauważyliśmy rozkwit nowoczesnych technologii, pozwalający nam, zamkniętym w domach, na komunikację między sobą. Sami organizowaliśmy webinaria i spotkania online, a ubiegłoroczna edycja Targów Innoform odbyła się w formie wirtualnego wydarzenia. Technologia pozwoliła nam oraz przedsiębiorcom nie tylko porozmawiać, wymienić spostrzeżenia i wnioski podczas konferencji, ale także zaprezentować nowoczesne rozwiązania przemysłowe w formie katalogu produktów i usług online. Część z rozwiązań wdrożonych podczas pandemii zostanie w branży targowej i kongresowej już na stałe. Mam tutaj na myśli hybrydową formułę niektórych spotkań czy katalogi wystawców, które z tradycyjnej formy papierowej zmieniły się w wydania elektroniczne.

Nic nie zastąpi jednak spotkań twarzą w twarz, za którymi wszyscy tak bardzo tęskniliśmy czasie pandemii. Nie wydaje się także, aby e-commerce mógł zastąpić tradycyjne spotkania biznesowe, szczególnie w branży narzędzi i maszyn, które trzeba przed zakupem obejrzeć, przetestować, ocenić.


innoform-2022-informacja-pages-to-jpg-0002-2

Czytaj więcej:
Targi 1261
Wywiad 292

Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska

Reportaże

Forum