Targi K 2010 wystartowały

Targi K 2010 wystartowały… W niemieckim Düsseldorfie rozpoczęły się targi K 2010. To największa na świecie impreza wystawiennicza dla branży tworzyw sztucznych i kauczuku. Odbywające się co trzy lata K przyciągną do Düsseldorfu ok. 3 tys. wystawców i z pewnością ponad 200 tys. odwiedzających. Redakcja Plastech.pl przebywa w Niemczech, zatem po zakonczeniu wystawy zapraszamy na jej podsumowanie.

Istniejące już od 1952 r., Targi K 2010 zaplanowano w dniach 27 października – 3 listopada. W ich trakcie będzie można zapoznać się z innowacjami rynkowymi i podpatrzeć najnowsze trendy technologiczne obecne w świecie tworzyw sztucznych.

- Nigdzie na świecie nie da się w tak wielkiej okazałości zobaczyć techniki surowcowej, przetwórczej i zastosowań jak na targach K w Düsseldorfie. Nigdzie indziej nie spotkamy się w tak pełnej krasie z konfekcjonowaniem, ekstruzją i technikami formowania wydmuchowego jak na K - wylicza Werner M. Dornscheidt, Prezes Zarządu spółki Messe Düsseldorf, która organizuje K 2010. - Będą to również targi z ogromną ilością ekspozycji przedstawiających specjalne komórki produkcyjne z wtryskarkami, czy innymi wyrafinowanymi kombinacjami technologicznymi. Wreszcie spodziewamy się też rekordowej ilości wystawców - producentów surowców tworzywowych i kauczukowych, farb i pigmentów, dodatków wzmacniających i wypełniaczy oraz handlowców.

Targi K w Düsseldorfie


- Po trwającym przeszło dwa lata załamaniu rynkowym związanym z kryzysem ekonomicznym, oznaki odradzania się światowej branży tworzyw sztucznych są już bardzo wyraźne, dlatego też nasza wystawa nie mogła przypaść w lepszym terminie - dodaje Ulrich Reifenhauser, szef rady wystawców K 2010. - Jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy uważać obecne odrodzenie rynkowe jedynie za myślenie życzeniowe. Teraz jednak pierwsza połowa bieżącego roku pokazała, że możemy być optymistami jeśli idzie o dalszą przyszłość sektora tworzywowego. Z wielu źródeł, w tym od naszych wystawców, płyną jasne sygnały o zwiększających się zamówieniach. Dlatego te targi są takie ważne, bo dadzą ostateczną odpowiedź, czy globalny kryzys w przetwórstwie tworzyw sztucznych i sektorze maszynowym został już ostatecznie przezwyciężony.

Jak przyznaje Reifenhauser, podczas tych targów organizatorzy położą szczególny nacisk na dwa aspekty tematyczne. Pierwszym z nich będzie kwestia oszczędności energetycznych, które może poczynić przemysł tworzyw sztucznych. Wystawa ma pokazać, że tworzywa sztuczne w stopniu rewelacyjnym, jak żadne inne materiały na świecie, są w stanie przyczynić się do realizacji zadań związanych z ochroną klimatu. Drugim z wiodących nurtów obecnych na K 2010 ma być idea „Visions in Polymers”. Pod tą nazwą kryje się prezentacja przewidywanego wpływu tworzyw sztucznych na przyszłość.

Czytaj więcej:
Targi 1280