Targi MSV - największe w tej dekadzie

Targi MSV - największe w tej…
W dniu dzisiejszym rozpoczęła się jubileuszowa, 60-ta edycja Targów MSV, podczas której prezentowane są najnowsze technologie i to co najlepsze z historii i teraźniejszości czeskiego i słowackiego przemysłu. Od 1 do 5 października w brneńskim Centrum Wystawienniczym odbywa się sześć przemysłowych imprez targowych oraz unikatowa wystawa upamiętniająca 100 lat mijających od powstania Czechosłowacji.

Jak informują organizatorzy, wszystkie miejsca w pawilonach wystawienniczych zostały wyprzedane a w samych targach bierze udział ponad 1600 firm z ponad 30 krajów świata.

Targi MSV to wiodąca impreza kompleksu targów przemysłowych. W tym roku równolegle z nimi odbywa się jeszcze pięć innych, sprofilowanych międzynarodowych imprez targowych, które brneńskie Centrum Wystawiennicze gości zawsze w latach parzystych. IMT to przegląd obrabiarek i formierek, Fond-Ex ukierunkowany jest na odlewnictwo, Welding na branżę spawalniczą, Profintech zaprezentuje technologie wykorzystywane przy obróbce powierzchniowej a Plastex ukaże nowości w dziedzinie tworzyw sztucznych, gumy i kompozytów.

Obok firm czeskich, czy to producentów krajowych czy oddziałów dostawców zagranicznych, na targach można zobaczyć stoiska wystawców z całej Europy oraz innych części świata. Odsetek zagranicznych uczestników targów sięga, podobnie jak w latach ubiegłych, 50-ciu procent. Najwięcej pojawiło się ich z Niemiec, liczne reprezentacje mają również Słowacja, Włochy i Austria.

Najwyższej klasy obrabiarki i nowa era robotyki

Na targach w Brnie nie brakuje czołowych czeskich producentów obrabiarek i formierek, którzy zapowiadają kilka ciekawych nowości. Zliński producent Tajmac-ZPS w Pawilonie P zajmuje powierzchnię 400 m2, na której zaprezentuje cztery maszyny, w tym innowacyjne pionowe centrum obróbcze MCFV 1260iP. Kolejna wyjątkowa ekspozycja będzie na stoisku firmy Kovosvit Mas, która obok innych maszyn pokaże nowy model tokarki kompaktowej KL 285 MC. Nowe urządzenie zgodnie z zasadami Przemysłu 4.0 samo raportuje na temat wykorzystania mocy i jest gotowe do robotyzacji, automatyzacji i integracji z liniami produkcyjnymi. Na uwagę wśród producentów obrabiarek zasługuje również firma Šmeral Brno, która w Pawilonie B zaprezentuje przełomową nowość w swoim procesie produkcyjnym - maszynę z systemem hydraulicznym dostosowaną do cięcia precyzyjnego z dolnym napędem o oznaczeniu typu SBM 440.

W Pawilonie P kolejny raz zobaczymy firmę ABB, której ekspozycja pod tytułem "nowa era robotyki" aspiruje do jednej z najbardziej atrakcyjnych na całych targach. Zwiedzających mogą się spodziewać praktycznych pokazów rozwiązań opartych na robotyce m.in. części linii dla przemysłu samochodowego, gięcie rur, pokaz technologii Bin-picking lub montaż drobnych elementów. Będzie można zobaczyć także ciekawe aplikacje z branży digitalizacji, symplifikacji i współpracy z wykorzystaniem nowych technologii i bardziej intuicyjnego programowania robotów. Atrakcją główną ma być jednoręka wersja współpracującego robota YuMi, który jest najbardziej kompaktowym rozwiązaniem robotycznym firmy ABB. Ważący tylko 9,5 kg robot może być zamontowany na ścianie lub suficie i zintegrowany w dowolnym środowisku produkcyjnym.

Bardzo ciekawą ekspozycję przygotowaław tym roku Wyższa Szkoła Techniczna w Brnie. W Pawilonie Z prezentuje projekt prostego programowalnego robota Arcor oraz model fabryki przygotowującej napoje mieszane.
Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09