Targi Maintenance - prewencja i predykcja na najwyższym poziomie

Targi Maintenance - prewencja…
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Taka, wydawałoby się banalna dewiza, przyświeca każdemu pracownikowi utrzymania ruchu w zakładzie przemysłowym. Podejście prewencyjne pozwala nie tylko zaoszczędzić dużo czasu, ale przede wszystkim obniża ryzyko dużych strat związanych z awarią. Możliwości, jakie daje dzisiaj diagnostyka maszyn i urządzeń, są coraz doskonalsze, widać to również w coraz szerszej ofercie prezentowanej przez wystawców na 7. Międzynarodowych Targach Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance w Krakowie.

Anomalie termiczne, hałas czy wibracje to symptomy, które bez potrzeby przerywania pracy urządzeń pozwalają bardzo często zdiagnozować potrzebę naprawy lub wymiany części. Znany jest przypadek, w którym przed dużymi kosztami naprawy awarii uchroniła firmę analiza chemiczna łożyska świeżo zakupionej maszyny. Jak ujawniły badania wyprodukowane było z innego niż zadeklarowane przez producenta materiału. Każdy, kto choć raz zetknął się z taką sytuacją, wie, że na diagnostyce i badaniach nie warto oszczędzać.

Pirometry, kamery termowizyjne, higiometry, mierniki drgań, dźwięku, endoskopy, lokalizatory przewodów kabli - to tylko cześć arsenału, w jaki powinni być wyposażeni pracownicy utrzymania ruchu. Te i wiele innych pomocnych urządzeń, narzędzi i części eksploatacyjnych znaleźć można ofercie 7. Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji, które odbędą się już 5-6 października w EXPO Kraków.

Utrzymanie ruchu to nie lada sztuka - diagnostyka, gospodarowanie częściami zamiennymi, naprawy, do tego dochodzi nieustanny stres i działanie pod presją czasu. Stąd też powstał pomysł na dzielenie się najlepszymi przykładami w branży i przekazywaniem doświadczenia przez mistrzów w swoim fachu. W efekcie 5 lat temu powstała Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu, której kolejna edycja towarzyszyć będzie targom Maintenanace. W czasie dwóch dni szkolenia odbędzie 12 prezentacji, a wśród prelegentów znajdą się m.in. Wojciech Mączyński z WoMa Solution, Rafał Kurzela z Sante czy Łukasz Janus z Grupy Nomax. Cena udziału w dwudniowej konferencji to 525 zł.

Trwa rejestracja zwiedzających na targi Maintenance - po wypełnieniu formularza rejestracji na stronie internetowej organizatora udział w targach jest bezpłatny dla wszystkich gości branżowych.

Maintenance


Czytaj więcej: Maszyny 500