Targi SyMas największe w regionie

Targi SyMas największe w regionie…
VI Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas, które odbędą się w dniach 29 i 30 października br. w Krakowie to profesjonalne forum, na którym spotkają się producenci, dystrybutorzy i odbiorcy sprzętu i rozwiązań wykorzystywanych w zakładach przerabiających i produkujących materiały sypkie i masowe. Zwiększenie powierzchni wystawienniczej, wzrost liczby wystawców oraz międzynarodowy charakter imprezy sprawiają, że targi SyMas to największa impreza dla tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.

Swoją ofertę na targach – nowe i sprawdzone produkty oraz usługi związane z transportem, obróbką i magazynowaniem kruszyw, granulatów, proszków, nawozów, pelletu, zboża, cukru itp. – przedstawi ponad 150 firm z Polski i z zagranicy, m.in. z Danii, Włoch, Francji, Czech, Belgii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Zaprezentują się również wystawcy z Niemiec i Holandii w ramach narodowych pawilonów. Udział w imprezie będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, wymiany informacji oraz doświadczeń z rynków światowych.

- Targi SyMas są coraz bardziej rozpoznawalne za granicą – zauważa Katarzyna Banach, kierownik Działu Organizacji Targów. - Niewątpliwie ma na to wpływ fakt, że impreza należy do Solids Europen Series – serii największych w Europie imprez dla branży materiałów sypkich i masowych.

Podczas tegorocznej edycji wystawcy zaprezentują wiele nowości technicznych na – zdawałoby się – nasyconym już rynku, co świadczy o stałej aktywności producentów i ich dążeniu do wprowadzania innowacji i modyfikacji istniejących rozwiązań. To wyraźny sygnał, że mimo zawirowań ekonomicznych branża cały czas rozwija się i będzie potrzebowała kolejnych inwestycji technicznych i technologicznych.

SyMas


Mocną stroną targów są odwiedzający, którzy przychodzą na targi w konkretnym celu – po nowości techniczne, ale i sprawdzone rozwiązania, które pozwolą usprawnić produkcję i zwiększyć rentowność przedsiębiorstwa. Targi odwiedzą więc właściciele, dyrektorzy, menadżerowie, specjaliści, kierownicy działów utrzymania ruchu i produkcji reprezentujący niemalże każdą z gałęzi przemysłu.
Jedną ze stref prezentowanych na Targach SyMas będzie strefa Atex, gdzie wystawcy zaprezentują urządzenia i rozwiązania stosowane w strefach zagrożonych wybuchem, pozwalające zminimalizować ryzyko wybuchu i przyczyniające się do wzrostu bezpieczeństwa procesów produkcyjnych. W strefie Atex zaprezentowane zostaną: zabezpieczenia przeciwwybuchowe, zabezpieczenia procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz inne urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par, mgieł lub pyłów.

Co roku krakowskim targom towarzyszą wydarzenia o charakterze merytorycznym. Ciekawym uzupełnieniem oferty wystawców będą seminaria learnShops. Wystawcy będą mieli możliwość przygotowania prezentacji, dyskusji i case studies, w których zawsze chętnie biorą udział odwiedzający. Pierwszego dnia targów odbędzie się również konferencja "Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich" przygotowana przez partnera targów – wydawcę magazynu Powder&Bulk. W programie towarzyszącym nie zabraknie również cieszącej się ogromnym zainteresowaniem Jesiennej Szkoły Utrzymania Ruchu. Szkolenie odbędzie się w ramach Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance, które mają miejsce równolegle z targami SyMas. Szkolenie podzielone zostało na następujące bloki programowe: Efektywność Służb Utrzymania Ruchu, Bezpieczeństwo w Utrzymaniu Ruchu, Redukcja Kosztów Utrzymania Ruchu oraz Predykcja w Utrzymaniu Ruchu. W roli prelegentów pojawią się eksperci posiadający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu działami utrzymania ruchu.

SyMas


- Chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce spotkań, pełne różnorodnej i bogatej oferty - mówi Karol Miernikiewicz, specjalista ds. Organizacji Targów. - Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający, co roku licznie gromadząc się na naszej imprezie, pokazują siłę branży i jej dynamikę. Mamy nadzieję, że również i ta edycja targów SyMas i Maintenance zdobędzie uznanie, a każda kolejna przyciągnie jeszcze więcej gości branżowych zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Czytaj więcej: Targi 1054