Targi Symas i Maintenance rosną w siłę

Targi Symas i Maintenance… Za nami niezwykle udana 8. edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych oraz 7. edycja Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Po raz kolejny pobito rekord frekwencji, zarówno wśród wystawców jak i zwiedzających. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 170 firm z 11 krajów Europy. Zainteresowanie obiema imprezami potwierdza, że jesienne spotkanie branży UR oraz producentów maszyn dla materiałów sypkich stało się niezwykle ważnym wydarzeniem w kalendarzach specjalistów z obu branż.

Wystawcy zgłosili w tym roku ponad 70 nowości, które zostały zaprezentowane na targach. Wśród największych atrakcji tegorocznej edycji wymienić należy m.in.
  • prezentowaną przez UE Systems aplikację wspierającą pomiary i tworzenie raportów z detekcji nieszczelności wraz z kalkulacją kosztów. Aplikacja umożliwia zbieranie danych pomiarowych, dodawanie zdjęć i wysyłanie raportów drogą mailową w sposób mobilny - przy użyciu telefonu;
  • analizatory Leonova do kontroli stanu maszyn - są jedynymi zbieraczami danych na rynku z wyjątkowo szczegółową kontrolą stanu łożysk przy zastosowaniu technologii HD (AS INSTRUMENT POLSKA);
  • system RSIMS, zaprezentowany przez firmę Reliability Solutions, który umożliwia realizację strategii predykcyjnego utrzymania ruchu. Wykorzystywany jest głównie do inteligentnego wspomagania procesu zarządzania eksploatacją maszyn. Taka wiedza daje możliwość minimalizacji ilości awarii, nieplanowanych przestojów oraz optymalizacji utrzymania technicznego i produkcji;
  • ultradźwiękowy system oczyszczania sit firmy I-pro. Zapobiega zatykaniu się oczek siatki przesiewacza. Dzięki zastosowaniu tego unikalnego systemu można przesiewać produkty proszkowe na sitach o bardzo małej średnicy oczek (nawet 20 µm). Zwiększa wydajność procesu przesiewania oraz pozwala przedłużyć żywotność pokładów sitowych.

SyMas

W nowoczesnym utrzymaniu ruchu coraz większe znaczenie mają innowacyjne technologie. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest zmniejszenie kosztów inspekcji i przede wszystkim zminimalizowanie konieczności pracy ludzi w niebezpiecznych warunkach. Między innymi dlatego bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz dronów firmy Inspectios, podczas którego zaprezentowano urządzenie o nazwie ELIOS, czyli pierwszy na świecie dron odporny na kolizje, przeznaczony do inspekcji przestrzeni zamkniętych. Na przygotowanych dla zwiedzających seminariach workShops najbardziej interesujące okazały się tematy dotyczące dronów i wykorzystania czujników drgań. Uwagę widzów przykuł również wykład na temat ciągłego doskonalenia produkcji.

- Targi SyMas i Maintenance są wydarzeniami w pełni kompatybilnymi - powiedział Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o. - Bardzo ważne jest planowanie produkcji i eliminowanie niepożądanych przestojów maszyn. Jak powszechnie wiadomo, zapobiegać jest lepiej niż leczyć - targom SyMas i Maintenance po raz kolejny towarzyszyła Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu, na której specjaliści z branży mogli dowiedzieć się, jak planować produkcję oraz uczyli się dobrych praktyk inżynieryjnych. Cieszą nas pozytywne opinie wystawców i zwiedzających na temat tegorocznej edycji. Słowa uznania kierowane pod naszym adresem mobilizują nas jeszcze bardziej, by nie tylko utrzymać dotychczasowy poziom imprez, ale z roku na rok uatrakcyjniać program.

SyMas


Zadowolenia z udziału w imprezie nie kryli wystawcy targowi.

- W stosunku do roku ubiegłego w rozwoju targów widać duży postęp, jest większa ilość zwiedzających - powiedział Adam Potapenko z Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych BELMA SA. - Targi się rozbudowały, a połączenie dwóch imprez w jedną odniosło sensowny skutek. W naszym przypadku nawiązaliśmy kilka zupełnie nowych kontaktów z klientami, z którymi zamierzamy prowadzić dalszą współpracę. W tym roku w EXPO Kraków jesteśmy po raz czwarty, ale już dziś planujemy udział w przyszłorocznej edycji.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tegorocznej edycji szczególnie ze względu na ilość odwiedzających - powiedział Wojciech Kordas, przedstawiciel firmy Sternet Sp. z o.o. - Przede wszystkim merytorycznych osób, które były zainteresowane ofertą firmy Sternet. To są nasze drugie targi, w porównaniu do roku poprzedniego widzimy znaczny progres: jest więcej gości, ale też nastąpił wzrost jakości uczestników. Wstępnie zgłosiliśmy akces do kolejnej edycji.

SyMas


Czytaj więcej:
Maszyny 548

Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska

Reportaże

Forum