Targi drinktec przełożone na wrzesień 2022

Targi drinktec przełożone…

Messe München, organizator targów drinktec, podjął decyzję o przesunięciu następnej edycji tego wydarzenia na wrzesień 2022. Nowa data to 12-16 września 2022 roku.

Odbywające się co 4 lata w Monachium targi drinktec to zdecydowanie największe i najważniejsze na świecie wydarzenie w zakresie produkcji, napełniania, pakowania, rozwiązań logistycznych i dystrybucji wszelkiego rodzaju napojów i płynnych środków spożywczych łącznie ze składnikami napojów.

Jak poinformowali organizatorzy, to był ostatni czas na podjęcie decyzji, gdyż organizacja takiej imprezy wystawienniczej wiąże się z intensywnym planowaniem i złożonymi pracami budowlanymi z wykorzystaniem zaawansowanych technologii.

Pomimo kryzysu związanego z epidemią drinktec odnotowuje duże zapotrzebowanie na powierzchnię ze strony klientów zarówno w Niemczech, jak i za granicą. Trzy czwarte dostępnej powierzchni wystawienniczej zostało już zarezerwowane.- To zaufanie do marki i reputacja drinktec jako wiodących światowych targów w branzy napojowej są właśnie powodem, dla którego musimy zapewnić, że spełniamy oczekiwania naszych klientów - mówi dr Reinhard Pfeiffer, wiceprezes zarządu Messe München. - Do niedawna zakładaliśmy, że sytuacja pandemiczna poprawi się, umożliwiając podróże międzynarodowe. Najnowsze informacje zniweczyły te oczekiwania. Dwie trzecie wszystkich odwiedzających drinktec pochodzi z zagranicy. Połowa z nich pochodzi z innych kontynentów. Oznacza to, że w tym roku nie jesteśmy w stanie zorganizować światowych targów.

Światowa branża napojowa spotyka się w Monachium raz na cztery lata. - Firmy synchronizują swoje innowacyjne rozwiązania zgodnie z tym cyklem, dlatego musieliśmy znaleźć odpowiedni termin w kalendarzu targów. Całkowite odwołanie targów i pozostawienie ośmioletniej przerwy między targami byłoby nie do przyjęcia dla branży - wyjaśnia dr Pfeiffer.

drinktec-2022

Reportaże

Forum