Targi w Krakowie podsumowały miniony rok

Jubileusz w cieniu pandemii

W roku 2021 Targi w Krakowie obchodziły jubileusz 25-lecia. W ciągu ćwierćwiecza z niewielkiej spółki stały się trzecim co do wielkości organizatorem targów branżowych w Polsce, organizując wydarzenia nie tylko w stolicy Małopolski, ale i Bydgoszczy, Warszawie i Wrocławiu. Przełomowym momentem był rok 2014, kiedy to otwarto Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków. Jubileusz okazał się idealną okazją do przyjrzenia się wszystkim akcjom towarzyszącym, które przez ostatnie 25-lat towarzyszyły targom, a tych nie brakowało. Firmowa grządka z uprawą głąbika krakowskiego; festiwal kolorów dla pracowników z okazji 5-lecia EXPO Kraków; stworzenie największej skarbonki z kompozytów podczas Targów Kompozyt-Expo do dziś zajmującej centralne miejsce podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przemienienie EXPO Kraków w boisko footballu amerykańskiego na potrzeby realizacji klipu video zapowiadającego Targi HORECA, akcja 20 autorów na 20-lecie Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie - czyli własna książka ze zbiorem opowiadań, z której dochód został przekazany na cele charytatywne - to tylko kilka z przykładów przedsięwzięć zrealizowanych na przestrzeni lat. W lutym 2021 z powodu pandemii nie było tortu i świeczek, były za to życzenia płynące z najdalszych zakątków kraju. Wszyscy jednogłośnie życzyli Targom w Krakowie szybkiego powrotu do spotkań, jak pokazał czas, życzenie spełniło się 6 czerwca.

Zielone światło dla branży

230 dni - tyle czasu branża targowa czekała na wiadomość, która 6 czerwca obiegła media. Decyzją Ministra Zdrowia organizacja targów, konferencji i kongresów ponownie była możliwa. Informacja zbiegła się w czasie z likwidacją szpitala tymczasowego, który od listopada 2020 r. do końca maja 2021 r. funkcjonował w EXPO Kraków. 22 czerwca podczas konferencji prasowej Zarząd firmy dokonał symbolicznego wyburzenia fragmentu ściany szpitala tymczasowego - był to znak, że organizatorzy są gotowi na przyjęcie gości oraz powrót wydarzeń stacjonarnych.

Zwrot o 360 stopni

Pierwszą stacjonarną imprezą zrealizowaną przez Targi w Krakowie były wrześniowe Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations organizowane w EXPO XXI Warszawa. Trzy tygodnie później w EXPO Kraków odbyła się premierowa edycja Tuning Show Expo - impreza dedykowana fanom motoryzacji. W październiku tradycyjnie miłośnicy literatury spotkali się na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie®, które po raz pierwszy odbyły się w dwóch przestrzeniach równocześnie: online oraz offline. Nowością była Telewizja Targowa prowadzona przez dziennikarzy literackich. Intensywny okazał się także listopad. W tym czasie w Krakowie odbyły się Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA, Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii Gastrofood, Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie Enoexpo, a we Wrocławiu Dolnośląskie Targi Stomatologiczne Dentamed. Równie dużo pracy miał Dział Wynajmów, bowiem w kalendarzu EXPO Kraków można było odnaleźć wiele interesujących imprez zewnętrznych, m.in. Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny i Targi Beauty LNE, konferencję DesignWays, Targi Mieszkań i Domów oraz towarzyszącą im wystawę "Impresjoniści i postimpresjoniści 3D", Dni Obuwia Polshoes, czy Targi Biżuterii Jubinale Christmas. EXPO Kraków sprawdziło się również jako studio dla jednej ze stacji telewizyjnych.

Co dalej?

Targi w Krakowie w ostatnim roku udowodniły, że targi to nie tylko jednorazowe stoisko, to praca na wiele miesięcy przed i po imprezie. Dzięki dostępnym narzędziom kontakt z branżą możliwy jest przez 365 dni, co sprawia, że proponowane imprezy uwzględniają wszystkie kluczowe potrzeby wystawców i gości. Dzięki przemyślanej strategii oraz starannie dopracowanym programom towarzyszącym, firma pewnie wchodzi w 2022 rok przygotowując się do intensywnego sezonu. Kalendarz zaplanowanych imprez dostępny jest na stronie https://targi.krakow.pl/pl/kalendarz.html


Czytaj więcej:
Targi 1260
Relacja 182

Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska

Reportaże

Forum