Technologia thixomoldingu firmy Bole na targach Euroguss

Technologia thixomoldingu…

W dniach 16-18 stycznia br. w Norymberdze odbywały się targi Euroguss - ważne wydarzenie w kalendarzu międzynarodowego przemysłu odlewania ciśnieniowego. Od 1996 roku odwiedzający z całego świata uważają, że jest to niezwykle skuteczna platforma, na której omawiane są najnowsze osiągnięcia w całym łańcuchu wartości. Edycja 2024 wiodących w branży targów objęła cztery hale wystawiennicze, na których swoje rozwiązania zaprezentowało 643 wystawców.

Odlewanie ciśnieniowe jest technologią, która umożliwia wytwarzanie wyrobów gotowych, głównie ze stopów metali nieżelaznych (Al, Mg, Zn, Cu). Odlewy ciśnieniowe charakteryzują się dużą dokładnością, stabilnością wymiarową, jakością powierzchni i odwzorowaniem ich kształtów.

Wystawcy z 33 krajów zaprezentowali w Centrum Wystawienniczym w Norymberdze wszystko to, co obecnie ma do zaoferowania technologia odlewania ciśnieniowego - od najmniejszych odlewów cynkowych po "gigaodlewy" wykonane z aluminium.

Jedną z ciekawszych technologii prezentowanych w Norymberdze była technologia formowania tiksowego Thixomolding dedykowana do stopów magnezu.

Zapotrzebowanie na trwałe, lekkie produkty przyczyniło się do znacznego wzrostu popularności formowania stopów magnezu. Jego liczne zalety sprawiają, że jest to odpowiedni wybór do produkcji części stosowanych w motoryzacji, produktach konsumenckich, obronności, elektronice, urządzeniach przenośnych i sprzęcie sportowym. W rezultacie technologia thixomoldingu staje się preferowaną metodą wytwarzania różnych produktów na wielu rynkach.


bole-booth-at-euroguss
Przedstawiciele firmy Bole na targach Euroguss: Vladimir Dunajewski, Timo Gunzel, Volker Börstinghaus, Robert Duracinsky

W dziedzinie formowania stopów magnezu spore osiągnięcia posiada firma Bole - producent maszyn do formowania wtryskowego. Firma od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Jiao Tong w Szanghaju, z którym posiada wspólne laboratorium. Dzięki opatentowanej technologii koncern jest w stanie wyprodukować wtryskarki z największym rozmiarem wtrysku i dysponuje satysfakcjonującymi rozwiązaniami w zakresie modyfikacji materiału, które pozwalają uzyskać odpowiednie właściwości antykorozyjne, wysoką przewodność i większą wytrzymałość.

Na targach Euroguss firma Bole zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie. Bole posiada w swojej ofercie wtryskarki przeznaczone do formowania tiksowego, a w centrum technicznym w Chinach dostępne są maszyny o masie do 1600 ton i masie wtrysku do 17 kilogramów.

Wysokotechnologiczne wtryskarki dla Przetwórców tworzyw sztucznych. Szerokie spektrum zastosowań dla wszystkich branż oraz ciągła dostępność w Polskim magazynie europejskiego przedstawiciela. Maszyny hydrauliczne i elektryczne, kolanowe oraz dwupłytowe + maszyny specjalne.

Polska, 41-406 Mysłowice, Katowicka 72