Technologia wtrysku czy druk 3D - co przyniesie Twojej firmie największe korzyści?

Wydrukuj, sprawdź, popraw

Czas potrzebny na stworzenie wydruku 3D jest nieporównywalnie krótszy od tworzenia prototypów tradycyjnymi metodami. Pozwala to na tworzenie kilku do nawet kilkudziesięciu iteracji danego prototypu na jednej maszynie (w zależności od rozmiarów projektu). Termin realizacji zamówienia (wliczając w to wycenę, sprawdzenie modelu, wybranie odpowiedniej technologii i materiału i sam wydruk) w porównaniu do konwencjonalnych metod wytwarzania może zostać skrócony nawet do 5 dni roboczych.

Cena druku 3D na zamówienie jest na tyle niska, że firmom zdecydowanie bardziej opłaca się wydać pieniądze nawet na kilka lub kilkanaście wersji prototypu, niż modelować zmiany w programie CAD i przechodzić od razu do zlecenia na nową formę wtryskową ryzykując ewentualne niedoskonałości w projekcie.

Przy składaniu zamówienia warto sprawdzić gamę dostępnych materiałów. Najpopularniejsze w szybkich wydrukach są ABS, ASA czy też PC, jednakże firmy takie jak 3DGence oferują również bardziej zaawansowane materiały, takie jak wzmocniony włóknem węglowym poliamid (PA CF), czy też niepalny i wykorzystywany w przemyśle lotniczym ULTEM 9085. Więcej o dostępnych materiałach i ich właściwościach dowiesz się kontaktując się z nami.


4

Produkcja seryjna przy użyciu druku 3D bez minimalnego wolumenu zamówienia

Formy wtryskowe niewątpliwie sprawdzają się w wysokonakładowej produkcji seryjnej, gdzie wolumeny wynoszą tysiące sztuk tygodniowo. Druk 3D jest jednak świetną alternatywą w przypadku nisko- lub średnio nakładowej produkcji seryjnej, a wykorzystać do tego można park maszynowy. Obecne profesjonalne drukarki 3D są na tyle zaawansowane, że wydruki są powtarzalne i bez defektów.

Kolejną przewagą druku 3D jest brak minimalnego wolumenu zamówienia. W przypadku tworzenia form wtryskowych należy dokładnie obliczyć jaka ilość wyprodukowanych elementów zapewni zwrot kosztów inwestycji. Jednocześnie może się okazać, że produkcji takiego wolumenu nie będzie się chciała podjąć żadna firma zajmująca się usługowym wtryskiem z uwagi na niską zyskowność projektu. Technologie addytywne nie stawiają takich wymagań wobec zamawiającego, a produkcję seryjną można zacząć już od kilku sztuk.


5

Druk 3D to świetna alternatywa dla form wtryskowych

Podsumowując, przy wykorzystaniu technologii przyrostowych można znacznie zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, zwłaszcza we wczesnych fazach produkcji. Druk 3D na zamówienie jest tani i nie wymaga dużego nakładu czasu, a modele 3D można dowolnie modyfikować i testować różne rozwiązania.
Jeżeli potrzebujesz pomocy przy obliczeniu zwrotu nakładów na inwestycję, chciałbyś dowiedzieć się więcej o wykorzystywanych technologiach, wycenić projekt lub zapytać o cokolwiek innego związanego z usługami druku 3D, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Skontaktuj się z Centrum Technologii Addytywnych 3DGence już dziś i dowiedz się, jak druk 3D może pomóc Twojej firmie zwiększyć efektywność produkcji.

Odwiedź stronę Działu Usług 3DGence lub skontaktuj się z nami bezpośrednio:

3dservices@3dgence.com

+48 502 299 157


Czytaj więcej:
Druk 3D 226

brak
 

Druk 3D, przemysłowy druk 3D, prototypowanie, drukarki 3D, technologia addytywna.

Polska