Termoformowanie włókien naturalnych z bliska. Kiefel na targach Fachpack 2021

Termoformowanie włókien naturalnych…

Obecność Kiefel GmbH na tegorocznych targach Fachpack skupia się na możliwych zastosowaniach i nowych rozwiązaniach dla termoformowalnych włókien. W dniach 28-30 września podczas pokazów pracującej maszyny na stoisku 317 w hali 4, będzie można dowiedzieć się jak połączyć koncepcje projektu z produkcją całkowicie odnawialnych opakowań z włókien naturalnych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

To najnowsze osiągnięcie technologiczne jest odpowiedzią Kiefel GmbH na tegoroczne hasło Fachpack  "Tworzymy przyszłość": Kiefel jako lider na rynku termoformowania tworzyw sztucznych wdrożył w zeszłym roku nowy obszar rozwiązań technologicznych wykorzystujących nowy materiał - bazując na dziesięcioleciach doświadczeń w produkcji maszyn do termoformowania.

- Cieszymy się z możliwości prezentacji procesu produkcyjnego termoformierki. Ponadto podczas targów będzie można zapoznać się z naszymi ostatnimi osiągnięciami badawczo-rozwojowymi, a także rozwiązaniami technologicznymi - mówi Uwe Heer, Area Sales Manager Packaging - Jak również nasi eksperci będą służyli doradztwem i wsparciem dotyczącym wykorzystania tworzyw sztucznych w realizacji procesu pakowania i związanych z tym technologii.

Zrównoważona oferta uzupełniająca dla rozwiązań opakowaniowych

Kiefel oferuje dwa uzupełniające się systemy: Natureprep KFP do przygotowania wysokiej jakości pulpy z włókna naturalnego oraz serię maszyn Natureformer KFT, służących do produkcji opakowań z włókien naturalnych takich jak: miski, kubki, opakowania wtórne na elektronikę, kapsułki do kawy czy doniczki. 

Surowcem dla tych produktów jest pulpa lub papier rozpuszczony w wodzie. Włókna są formowane, prasowane, suszone i przekształcane w stabilne wymiarowo opakowania, które można poddać recyklingowi lub kompostować. Oznacza to, że w zależności od zastosowania stanowią alternatywę dla opakowań z tworzyw sztucznych. 

W swoich własnych ośrodkach badawczych i technologicznych Kiefel prowadzi dalsze badania, testuje i optymalizuje zarówno konwencjonalne, jak i nowe rodzaje materiałów z włókien naturalnych (w tym rośliny jednoroczne), a także, w ramach próbnych testów, rozwija koncepcje powlekania. Wszystkie te działania prowadzą do zindywidualizowanych rozwiązań dostosowanych do wymagań każdego klienta, od materiału po maszynę. 

Więcej informacji na temat o sprawdzonych rozwiązaniach Kiefel w sektorze tworzyw sztucznych i włókien naturalnych będzie można uzyskać na Stoisku 317 w hali nr 4.


natureformer-kft90-kiefel


Źródło: KF Technologie

Ekstrudery, termoformierki, materiały do
 

Ekstrudery, termoformierki, materiały do termoformowania, linie do laminacji, powlekania oraz rozwiązania bio

Polska