Tester szczelności opakowań od Masterchem Logoplaste

Tester szczelności opakowań…

Obecnie około 98% wszystkich rodzajów produktów oferowanych na rynku wymaga opakowania. W przypadku materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, a więc również opakowań i materiałów opakowaniowych obowiązuje zasada odpowiedzialności producenta za przestrzeganie istniejących przepisów w tym zakresie.

Oznacza to, że producenci opakowań, aby zapewnić odpowiednia jakość swoich produktów, muszą prowadzić wiele testów na legalizowanym specjalistycznym sprzęcie kontrolno-pomiarowym w oparciu o wypracowane wewnętrzne metodyki badań oraz europejskie standardy jakości. 

Jednym z takich testów z nich jest badanie szczelności opakowań.

W odpowiedzi na te potrzeby polska firma Masterchem Logoplaste, od ponad 25 lat zajmująca się produkcją opakowań i preform PET zaprezentowała tester szczelności opakowań, który jest idealnym urządzeniem do testowania szczelności zarówno elastycznych jak i sztywnych opakowań przeznaczonych do żywności, farmaceutyków, opakowań przemysłowych i innych.

Tester szczelności opakowań to urządzenie, które zostało zaprojektowane do testowania szczelności opakowań na płynne i półpłynne produkty kosmetyczne, farmaceutyczne i inne opakowania przemysłowe. 

Urządzenie znajduje zastosowanie przy bieżącej produkcji opakowań, jak i w działach kontroli jakości. Inżynierowie Masterchem Logoplaste zadbali nie tylko o trwałą i niezawodną konstrukcję, innowacyjny system otwarcia pokrywy siłownikami, ale również o to, by do działania testera wymagane było tylko sprężone powietrze.

Urządzenie zostało wyposażone w przyłącze do wakuometru wzorcującego.

baner-fb-tester2

Czytaj więcej:
Badania 239
Testy 11

iwona.lawicka
iwona.lawicka
*.248.154.48

Wysłany: 2023-05-15 11:23:40

Tester szczelności opakowań od Masterchem Logoplaste Proszę o ofertę cenową.