Texelis wdraża platformę 3DExperience firmy Dassault Systèmes

Texelis wdraża platformę 3DExperience…

Firma Dassault Systèmes  ogłosiła, że Texelis, francuski producent i dostawca osi oraz układów napędowych dla pojazdów ciężarowych o dużej ładowności stosowanych w transporcie publicznym oraz wojsku, zakończył wdrożenie platformy 3DExperience. Wdrożenie ma pomóc w poprawie innowacyjności i ekspansji rynkowej z ofertą dla klienta od projektu do produktu.

Platforma 3DExperience zapewni firmie Texelis cyfrowe wsparcie w zakresie globalnego zarządzania produktem. Platforma nie tylko oferuje aplikacje do projektowania, rozwijania, symulowania i wytwarzania, ale także ułatwia współpracę między zespołami, klientami i dostawcami. Texelis zwiększy swoje możliwości w zakresie rozwoju produktów, które można rekonfigurować i dostosowywać do wymagań m.in. metra, tramwajów, autobusów, samochodów osobowych i ciężarowych oraz pojazdów opancerzonych, w tym prototypów i serii limitowanych, a także rozszerzy zarządzanie cyklem życia produktów o procesy konserwacji, naprawy i odnawiania.

Musimy zwiększyć zwinność naszego biznesu, aby móc aktywnie uczestniczyć w przetargach na różne kategorie produktów, dostosowując ofertę w sposób podkreślający wartość dodaną naszych usług - mówi Charles Antoine de Barbuat, prezes firmy Texelis. - Platforma 3DExperience doskonale zaspokaja nasze oczekiwania w tym zakresie. Nasze zespoły ds. inżynierii i produkcji skorzystają na poprawie jakości współpracy oraz standaryzacji procesów. W niecałe osiem miesięcy, a do tego w szczycie pandemii COVID-19, byliśmy w stanie zmigrować wszystkie nasze dane historyczne do platformy i udostępnić ją naszym 140 pracownikom.

texelis-1

Producenci i dostawcy OEM muszą szybko wykorzystywać szanse biznesowe na rynku, który ewoluuje w kierunku technologii elektrycznych i hybrydowych oraz autorskich systemów mobilności z możliwością serwisowania w całym cyklu życia. Ich oferta powinna być konkurencyjna cenowo oraz innowacyjna technologicznie, aby spełnić wymagania klientów i  umożliwić osiągnięcie zysku.

Platforma 3DExperience ułatwia rozwijanie portfolio produktów z ukierunkowaniem na efektywność procesów oraz jakość i różnorodność. Firma Texelis zwiększa zwinność już na etapie rozwoju produktów, aby ograniczyć ryzyko, szybko walidować i optymalizować nowe produkty oraz wdrażać procesy produkcji ukierunkowane na różnorodność oferty.

- Ten projekt pokazuje, że zwinność, innowacje oraz szybkie wdrożenie są kluczowymi przewagami konkurencyjnymi - mówi Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności. - Dzięki platformie 3DExperience firma Texelis będzie w stanie udostępniać, udoskonalać i poszerzać wiedzę oraz know-how z zakresu projektowania, rozwoju, walidowania i produkcji, aby skutecznie realizować potrzeby swoich klientów.


Czytaj więcej: